UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тепла ванна для президента: про що Зеленський розповів в інтерв'ю телеканалам

Шостий президент України вирішив повернутися до формату, що практикували його попередники.

Президент Володимир Зеленський дав годинне інтерв'ю чотирьом українським телеканалам. Його показали в ефірі ICTV, «1+1», і «Інтера» і «України» увечері в четвер, 22 жовтня.

На Банковій інтерв'ю назвали "Осінь-2020: перемоги і виклики", в ході бесіди глава держави говорив про боротьбу з корупцією і пандемією COVID-19, війну в Донбасі, про «всенародне опитуванні» президента і багато іншого.

Такий формат, який можна порівняти з міні-прес-конференцыэю, приктикували попередники Зеленського: Петро Порошенко, Віктор Янукович, Віктор Ющенко. В такому форматі журналіст рідко ставлять уточнюючі питання, а також не виражають незгоду з інтерв'юером.

«Всеукраїнське опитування» Зеленського

За словами президента, ініційований ним «опитування» матиме «дуже важливе значення», проте юридичних наслідків у нього не буде.

Зеленський стверджує, що підтримує довічне ув'язнення для корупціонерів і очікує, що учасники «опитування» висловляться в тому ж ключі. Однак президент сумнівається, що парламент підтримає таку ініціативу.

Введення вільної економічної зони в Донецькій і Луганській областях глава держави назвав найважливішим елементів завершення війни в Донбасі. Зеленський підкреслив, що СЕЗ вводитимуть лише на підконтрольній уряду території, а в ОРДЛО - тільки після деокупацію. На думку Зеленського, на вільну Донеччину і Луганщину прийдуть інвестори, і мешканці ОРДЛО побачать переваги життя поза окупації.

Говорячи про Будапештський меморандум і гарантії безпеки, Зеленський уникав конкретики, але натякав на більш активну співпрацю з державами-партнерами в сфері оборони.

«У нас не випадково з'являються військово-морські бази. Не випадково я підписую стратегічні угоди, яких не було й близько в України. Я хочу ще з кількома країнами це зробити. Тому я не можу сказати всю мою стратегію», - зазначив президент.

Зеленський в цей раз висловився за легалізацію медичного канабісу (хоча раніше вже робив прямо протилежні заяви щодо ціэъ теми) і висловив надію, що депутати ухвалять відповідний законопроект. Хоча для початку легального застосування канабісу в медичних цілях вистачило б і внесення змін до постанови Кабміну.

«Вони (депутати, - Ред.) побачать, що люди це підтримують. Тоді я як президент, маючи вже соціологію, нічого не буду боятися, подам цей законопроект і знатиму, що у мене є підтримка і Ради, і народу», - пояснив Зеленський.

Пандемія COVID -19 і карантин в Україні

Зеленський стверджує, що влада не має наміру вводити жорсткий карантин.

Напередодні президент заявляв, що до подібних заходів повернутися, якщо щодня виявлятимуть 9500 і більше нових інфікованих. На цей раз він озвучив нове критичне значення - 1500 на добу.

За словами Зеленського, українську вакцину від коронавірусу розробляли півроку, і зараз вона проходить клінічні випробування.

Глава держави похвалив українських лікарів і висловив упевненість, що пацієнтів з COVID-19 в Україні лікують краще, ніж в інших країнах Європи.

Президент висловився за більш жорстке реагування правоохоронців на порушення карантину і за збільшення штрафів. Незадоволений Зеленський мерами, які влаштовували масштабні святкування днів міста.

Кадрова політика

Зеленський не виключає, що скоро можуть «полетіти голови» високопосадовців. Зокрема, кадрові ротації не виключені в Кабміні.

«Голови можуть полетіти, це правда. Але я хочу сказати: не через те, що хтось із депутатів має погані відносини з тим чи іншим міністром. Є формат оцінювання тих чи інших міністрів, і справді когось може не бути. Найслабші  йтимуть», - пообіцяв президент.

Також зі своєю посадою може розпрощатися генпрокурор Ірина Венедіктова, «якщо не покаже серйозний результат» до кінця року.

«Якщо генеральний прокурор не показувати результати, я можу вплинути, і запропонувати іншу кандидатуру», - підкреслив глава держави.

Ситуація в зоні ООС

Зеленський вважає своєю заслугою оголошення «повного і всеосяжного перемир'я» в Донбасі і наполягає, що воно працює.

« Тільки сліпий не бачить, що режим тиші, як би там не було, працює. Там сьогодні вже велика територія безпечна »- заявив президент.

При цьому щодня в зоні ООС бойовики відкривають вогонь по позиціях ЗСУ, за час «перемир'я» є загиблі і поранені серед українських військовослужбовців.

Співпраця з МВФ і нові транші

Президент визнав, що без макрофінансової підтримки Заходу Україна сьогодні обійтися не може. За словами Зеленського, Україна випала всі рекомендації Міжнародного валютного фонду, але до сих пір не отримала транш через якихось «недоброзичливців». Їхні імена президент не назвав.

«Я вважаю, що ми зробили все. Це моя особиста думка. Але я вважаю, і це правда, що як всередині країни, так і поза є люди, які працюють проти держави. І вони, повірте мені, лобіюють свої інтереси, свою зацікавленість, щоб стабільності в Україні не було», - заявив Зеленський.

Реформа пенсійної системи

Рецепту реформування пенсійної системи, котра, як раніше заявляв прем'єр Денис Шмигаль, впаде через 15 років, у Зеленського, судячи з все немає. Зате він готовий відмовитися від президентської пенсії. Як це вирішить проблему пенсійного забезпечення мільйонів українських пенсіонерів, невідомо.