UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Свобода" побачила у масовій депортації поляками українців ознаки геноциду

В 1940 роках жертвами насильницької депортації стали сотні тисяч українців.

У Верховній Раді зареєстровано проект постанови "Про вшанування жертв депортацій та етнічних чисток з ознаками геноциду" (До 70-ї річниці початку депортацій українців Польською Народною Республікою в 1944-1951 рр..).

Автори проекту постанови депутати з фракції "Свобода" Олег Панькевич та інші.

Сам текст проекту постанови на сайті Верховної Ради поки відсутній.

Нагадаємо, що події Другої світової війни знову стали актуальними після того, як польський сенат і сейм прийняли резолюцію, в якій назвали конфлікт між поляками й українцями на Волині в 1943 році "етнічною чисткою з ознаками геноциду". Від більш жорсткого формулювання щодо Волинської трагедії ("геноцид") польський сейм відмовився.

Масова депортація українців з Польщі почалася в 1944 році. За домовленістю між Польським комітетом національного визволення і урядом УРСР про взаємний обмін населенням прикордонних територій, за даними польських джерел, протягом жовтня 1944 і серпня 1946 рр. у Радянську Україну було виселено понад 482 тисяч чоловік.

Переселення, яке повинно було проводитися добровільно, за свідченням істориків і його учасників, перетворилося на насильницьку акцію із застосуванням військової сили.

Згодом ті українці, які ухилилися від вивезення або перебували під захистом Української повстанської армії (переважно з південно-східних районів Польщі) було депортовано за допомогою радянських, польських і чеських армійських підрозділів під час акції "Вісла", що почалася 28 квітня 1947 року. Її жертвами стали майже 150 тисяч українців, які були розсіяні по північних і західних регіонах Польщі, а кілька тисяч з них стали в'язнями польського концтабору в Явожно. !zn

Читайте також:

Кравчук звинуватив у державній зраді депутатів, які звернулися до польського сейму з приводу Волині

Українці Польщі вимагають визнати операцію "Вісла" репресіями

Фаріон вимагає покарати Колесніченка і ще 147 депутатів за державну зраду

Польський президент заявив, що Волинська трагедія мала ознаки геноциду