UA / RU
Підтримати ZN.ua

Судова реформа в Україні під загрозою – Держдеп

Рада суддів України має делегувати трьох своїх представників у Етичний рада при ВСП.

Відмова Ради суддів України призначити українських суддів для реформування Вищої ради правосуддя загрожує зривом обіцянки про справжню судову реформу в країні, заявив речник Державного департаменту США Нед Прайс.

"У липні Україна прийняла історичний закон, який дає можливість провести справжню реформу судової системи. Міжнародні партнери призначили висококваліфікованих експертів для підтримки відновлення головного судового органу України, Вищої ради правосуддя, відповідно до цього закону. Проте 13 вересня Рада суддів України відмовився призначити українських суддів для участі в процесі, що загрожує зірвати обіцянки про реальну судову реформу в Україні", - йдеться в заяві Прайса, опублікованому на сайті Держдепу США в четвер.

Прайс впевнений, що ще є час врятувати ці зусилля, якщо Рада суддів висуне свої кандидатури.

"Ще є час врятувати ці зусилля. Рада суддів може виконувати свої обов'язки з виконання закону і висунути кандидатури", - зазначив Прайс.

США разом з урядом України, громадянським суспільством та іншими міжнародними партнерами визнають, що судова реформа має вирішальне значення для зміцнення верховенства права та залучення іноземних інвестицій в Україну, підкреслив Прайс.

"Ми як і раніше твердо прихильні наданню допомоги у цій важливій реформі, щоб народ України міг довіряти своїм судам і суддям і щоб Україна могла продовжувати свій шлях до євроатлантичної інтеграції. Судова реформа принесе більше робочих місць і економічних можливостей, а також забезпечить чесність і справедливість. Український народ заслуговує не меншої", - заявив він.

Рада суддів України має делегувати трьох своїх представників до Етичної ради при ВРП. Увійти до її складу забажали судді Микола Глотов, Василь Клюба, Ганна Вронська та Микола Кипчарський. Однак 13 вересня РСУ не набрала достатньої кількості голосів для того, щоб делегувати бодай одного свого представника.

Читайте також: Шабунін про зрив судової реформи: «Судова мафія» планує зробити наступний крок 17 вересня

Володимир Зеленський відреагував на саботаж судової реформи Радою суддів та заявив про те, що не допустить блокування найголовнішої реформи країни.

Зазначимо, що 10 вересня представництва міжнародних організацій і дипломатичних відомств Сполучених Штатів, Німеччини, Великої Британії та Канади в Україні сформували списки експертів для їх відбору та призначення в Етичну раду при Вищій раді правосуддя. Те ж саме стосується і відбіркової комісії при Вищій кваліфікаційній комісії суддів.