UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суддям довелося голосувати руками під час Пленуму Верховного Суду щодо конституційності Етичної ради

Раніше повідомлялося, що під час сьогоднішнього Пленуму «судова мафія» спробує вчергове зірвати судову реформу.

Вранці, 17 вересня, у Печерському районі зникло світло, в тому числі й у Верховному Суді. Саме в цей час в ВС зібрався пленум щодо розгляду конституційності Етичної ради для очищення Вищої ради правосуддя, як видно із трансляції. Тому суддям довелося голосувати руками.

Зазначимо, що раніше голова «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін повідомив про те, що саме голова Верховного Суду Валентина Данішевська є однією з тих, хто намагається заблокувати судову реформу в Україні.

Раніше вона направляла президенту Володимиру Зеленському та спікеру парламенту Дмитру Разумкову лист про неконституційність судової реформи. Тим самим Данішевська захищала не реформовану Вищу раду правосуддя від очищення.

Однак, після того, як попередні зусилля голови Верховного Суду в цьому напрямку провалилися, то на блокування реформи вплинули руками Ради суддів. Остання не делегувала своїх представників до Етичної ради, покликаної очистити ВРП.

А наступним кроком у напрямку по зриву судової реформи Шабунін назвав саме сьогоднішній Пленум Верховного Суду. За словами голови ЦПК, Данішевська має доповідати з питання конституційності Етичної ради та спробує переконати Пленум підтримати чинну не реформовану Вищу раду правосуддя, а також звернутися до Конституційного суду щодо невідповідності судової реформи Основному закону.

Читайте також: В ОПУ з послами G7 та ЄС обговорили ситуацію щодо Ради суддів та Етичної ради при ВРП

Рада суддів України має делегувати трьох своїх представників до Етичної ради. Увійти до неї забажали судді Микола Глотов, Василь Клюба, Ганна Вронська та Микола Кипчарський. Однак 13 вересня РСУ не набрала достатньої кількості голосів для того, щоб делегувати бодай одного свого представника.

Володимир Зеленський відреагував на саботаж судової реформи Радою суддів та заявив про те, що не допустить блокування найголовнішої реформи країни.

Зазначимо, що 10 вересня представництва міжнародних організацій і дипломатичних відомств Сполучених Штатів, Німеччини, Великої Британії та Канади в Україні сформували списки експертів для їх відбору та призначення в Етичну раду при Вищій раді правосуддя. Те ж саме стосується і відбіркової комісії при Вищій кваліфікаційній комісії суддів.