UA / RU
Підтримати ZN.ua

Судді КСУ, які дозволили незаконно збагачуватися, задекларували власні багатства

Доходи служителів Феміди у 2018 році збільшилися.

Судді Конституційного суду України, які прийняли рішення про декриміналізацію статті про незаконне збагачення, задекларували власні доходи за минулий рік. Порівняно з 2017, у 2018 році доходи кожного з них збільшилися.

Так, доходи сім'ї Михайла Гультая та його дружини збільшилися приблизно на 2 млн гривень. У декларації судді в Єдиному державному реєстрі з'явилося на 500 тисяч гривень, 55 тисяч доларів і тисячу євро більше, ніж рік тому.

Подружжя отримує основну зарплатню від Конституційного суду, при цьому у Гультая вона зросла на 1,8 млн гривень, у його дружини – на 169 тисяч. Сім'я також почала отримувати відсотки від банківських рахунків, а у судді з'явилася пенсія, пише "Українська правда".

Статки сім'ї Михайла Запорожця за минулий рік теж змінилися. Дружина судді стала власницею земельної ділянки в Київській області вартістю 228 тисяч гривень та автомобіля Nissan Leaf 2017 випуску за 636 тисяч. Видатки сім'ї на придбання цього майна у декларації не зазначені, як і подарунки або спадок.

При цьому, згідно з декларацією, родина Запорожців живе на суддівську зарплатню в 2,9 млн гривень та пенсію у розмірі 58,7 тисяч. Серед інших доходів – незначна зарплатня дружини та соціальні виплати. Жодних грошових накопичень сім'я не декларує другий рік поспіль.

Минулий рік у фінансовому плані став вдалим і для родини судді Сергія Саса – вони з дружиною збагатилися на 701,6 тисяч гривень. Заробляє у сім'ї лише суддя – його зарплатня зросла на 1,4 млн гривень порівняно з 2017 роком. Подружжя також почало отримувати пенсію: загалом 172,8 тисяч гривень на рік на двох.

У декларації судді Олега Первомайського стало на 102,38 тисячі гривень та 8,2 тисяч доларів більше. Минулого року чоловік заробив на різних посадах, включно із суддівською і викладанням у декількох університетах, понад мільйон гривень – на 752 тисяч більше, ніж у 2017 році.

Тим часом суддя Володимир Мойсік минулого року збільшив свої доходи вдвічі: з 500 тисяч гривень готівки накопичень у 2017 році до 1 095 911 гривень у 2018. Минулого року суддя заробив понад 2,8 млн гривень, його дружина – 50 249 гривень. Рік тому їхній сукупний заробіток був на 1,7 мільйона менше.

Станом на 25 березня не всі судді КСУ подали електронні декларації. Так, у реєстрі досі немає декларації голови Конституційного суду Станіслава Шевчука. Подання декларацій триватиме до 31 березня.

Як відомо, 7 березня президент Петро Порошенко закликав парламентарів невідкладно прийняти нову редакцію статті про незаконне збагачення.

26 лютого Конституційний суд України скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, визнавши статтю 368-2 Кримінального кодексу неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинуватості. Рішення було винесено на закритому засіданні Великої палати КСУ.

Подання до КСУ щодо конституційності статті 12 грудня 2017 року подали 59 депутатів – членів фракцій "Народного фронту", "Блоку Петра Порошенка", "Радикальної партії ", "Опозиційного блоку", груп "Відродження" і "Воля народу".

США та ЄС висловили стурбованість у зв'язку зі скасуванням кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, рішення КСУ піддали критиці Світовий банк, МВФ і "Велика сімка" (G7).

У НАБУ констатували, що змушені закрити 65 кримінальних проваджень за статтею про незаконне збагачення.

Докладніше про необхідність реформування суду читайте в інтерв'ю судді КСУ Ігоря Сліденка у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".