Суд вдруге зобов'язав Центральну виборчу комісію допустити до участі в позачергових парламентських виборах в якості кандидата Олександра Онищенка – народного депутата і основного обвинуваченого у "газовій справі". Фотокопія відповідного рішення Шостого апеляційного суду, винесеного суддею Ярославом Василенком 17 липня, опублікована на сайті "Слідство.Інфо".
Суд визнав протиправним і скасував рішення Центральної виборчої комісії, яка відмовила Онищенку в реєстрації у зв'язку з тим, що він не проживав в Україні протягом останніх п'яти років.
Рішення винесено за результатами розгляду на відкритому засіданні заяви Онищенка та відповідного рішення Печерського районного суду Києва про те, що в останні роки депутат перебував за кордоном, в Іспанії на підставі направлення на навчання в школу верхової їзди.
Адвокати Онищенко представили суду лист ТОВ "Конюшня Бутенка", датований 1 грудня 2015 року, про направлення депутата до іспанської школи верхової їзди "Середземний кінний тур Олива Нова". Також суд отримав довідку про те, що з 1 червня 2016 року по теперішній час Онищенко проходить навчання в школі, завершив шість семестрів навчання і продовжує сьомий. Довідка датована 5 липня 2019 року.
Ці документи суд розглянув 12 липня і на підставі "нововиявлених обставин" відкрив 16 липня нове провадження за позовом Онищенка. У ЦВК є два дні на те, щоб знову оскаржити рішення Шостого апеляційного суду у Верховному суді.
Олександр Онищенко має намір знову балотуватися до Верховної Ради у 93 одномандатному окрузі в Київській області. У 2014 році він брав участь у виборах як самовисуванець, зараз же його висунула "Соціалістична партія України". Висунення від партії дало Онищенку право особисто не подавати документи до ЦВК і доручити це представникам СПУ.
Шостий апеляційний адмінсуд вже зобов'язував ЦВК зареєструвати Олександра Онищенка на підставі документів про те, що він нібито "представляв Україну на змаганнях з кінного спорту". Це рішення було скасоване Верховним судом.
У Міністерстві молоді та спорту повідомили, що не надсилали і не фінансували участь Онищенка в міжнародних змаганнях. Крім того, депутат не входить до складу національної збірної з кінного спорту і не може офіційно представляти Україну на міжнародних змаганнях.
Як повідомлялося, 27 липня минулого року в НАБУ відзвітували про завершення досудового розслідування справи про розкрадання коштів "Укргазвидобування". Основним підозрюваним у "газовій справі" є народний депутат-утікач Олександр Онищенко. Він не з'явився в прокуратуру для вручення обвинувального акта, і суд дозволив заочне провадження у "газовій справі".
За даними слідства, Онищенко є організатором і керівником злочинної організації, учасники якої в період з січня 2013 року по червень 2016 року протиправно заволоділи понад 1,6 млрд гривень від реалізації природного газу. Внаслідок таких дій "Укргазвидобуванню" (100% акцій належать "Нафтогазу") було нанесено збитки на суму понад 740 млн гривень.
Слідство встановило причетність до участі у "газовій схемі" 29 осіб. Серед них - двоє близьких людей, які виконували роль організаторів, решта - працівники "Укргазвидобування", юрист, фінансисти, керівники компаній.
Вобмеро підозрюваних визнали свою провину й уклали угоди зі слідством. Розслідування ролі ще 12 осіб також завершено: обвинувальні акти щодо них скеровані до суду. Семеро підозрюваних, у тому числі й Онищенко, перебувають у розшуку.
Розслідування за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із "Укргазвидобуванням", почалося в грудні 2015 року. У липні 2016 року Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Онищенка. На момент голосування він уже втік за кордон. Наразі депутат перебуває в національному розшуку. Інтерпол не став оголошувати в розшук втікача.