Солом'янський районний суд Києва заарештував 149,3 млн грн на рахунках компанії "Трейд Коммодіті" у банку Південний (Одеса). Про це йдеться в матеріалах суду, повідомляють Українські новини.
Як встановило НАБУ, кошти від Міністерства оборони були розділені і використані на кілька напрямків. Зокрема 562,7 млн грн були перераховані на рахунки для погашення заборгованості за кредитом, ще 215 млн грн витрачено на придбання валютних коштів із їх подальшим зарахуванням на рахунок компанії, а 19,9 млн грн перераховано на рахунки компанії "Тайгер груп плюс" в якості повернення фінансової допомоги.
Крім того, 9,5 млн грн були перераховані на рахунок "Трейд Коммодіті" в "Апекс-Банк", а 1 млн грн - на рахунок благодійного фонду Добрі долоні з подальшим перерахуванням на рахунок Південно-Українського регіонального об'єднання іудейської громади у банку "Південний".
Прокурор наполягав на арешті майна з метою забезпечення спеціальної конфіскації. Однак суд частково задовольнив клопотання і заарештував 149,3 млн грн на рахунках у банку "Південний", а також видаткові операції за цими рахунками.
Нагадаємо, 11 жовтня НАБУ повідомило про викриття корупційної схеми розтрати 149 мільйонів гривень при закупівлі палива для Міністерства оборони. У рамках розслідування були затримані заступник міністра оборони Ігор Павловський, директор Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів міністерства Володимир Гулевич, начальник відділу організації постачання пально-мастильних матеріалів управління поставок матеріальних ресурсів Департаменту держзакупівель Борис Малюк і старший інспектор відділу аудиту у сфері державних закупівель і моніторингу цін Департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міноборони Володимир Шемовнєв.
У вересні 2016 року Сергій Куюн у своїй статті для DT.UA описав тендер на поставку 70,1 тисяч тонн ПММ на 1,25 млрд грн для Міноборони, який виграло маловідоме ТОВ "Трейд Коммодіті". Після підписання контрактів ціни були підняті на 12-17% під приводом зростання світового ринку. Однак після зниження цін на ринку, вони так і залишилися завищеними.