UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд ЄС зняв санкції з Сергія Клюєва – ЗМІ

Аргументи суду ЄС на користь Сергія Клюєва ідентичні тим, які прозвучали в рішенні у справах Азарових, Ставицького і Арбузова. Рішення стосується лише одного з братів Клюєвих.

Суд Євросоюзу в Люксембурзі виніс рішення на користь народного депутата України Сергія Клюєва, про це йдеться в рішенні суду по справі T-341/14, про який кореспонденту "Європейської правді" повідомили в прес-службі суду.

Раніше стало відомо, що Суд Євросоюзу оголосив про неправомірність санкцій проти Миколи і Олексія Азарових, Едуарда Ставицького і Сергія Арбузова, також виніс рішення на користь народного депутата Сергія Клюєва.

Аргументи суду на користь Сергія Клюєва ідентичні тим, що прозвучали в рішенні по справах Азарових, Ставицького і Арбузова.

Суд ЄС вважає неприпустимим вводити санкції Євросоюзу лише на підставі того, що в державі, яка не є членом ЄС, розпочато досудове розслідування проти цієї особи.

Примітно, що рішення стосується лише одного з братів Клюєвих, хоча у суді повідомили, що скарга Сергія Клюєва на Раду ЄС майже ідентична скарзі його брата, колишнього першого віце-прем'єра і колишнього глави адміністрації президента Андрія Клюєва, зареєстрована під номером T-340/14. І, очевидно, через триваліший листування Суду та Ради ЄС по деталях справи Андрія Клюєва, її розгляд затягнувся.

За рішенням суду, заморожування активів також має бути скасовано. Разом з тим, це не означає негайного зняття арешту з активів братів Клюєвих. Юридично Суд ЄС скасував лише той арешт, який діяв з березня 2014 року по березень 2015 року, в той час як санкції 2015-2016 року діють досі.

У жовтні 2015 року ЄС продовжив санкції проти Клюєва ще на п'ять місяців - до 6 березня 2016 року.

У грудні 2015 року повідомлялося, що регламентний комітет розглянув подання на арешт Клюєва.

4 грудня ГПУ повторно направила до парламенту подання на затримання і арешт народного депутата Сергія Клюєва. Голова Верховної Ради Володимир Гройсман того ж дня направив подання до регламентного комітету. 3 червня Верховна Рада підтримала зняття недоторканності і притягнення депутата Сергія Клюєва до кримінальної відповідальності. У той же день Клюєв намагався вилетіти до Відня, але був затриманий представниками прикордонної служби аеропорту "Бориспіль". 4 червня Клюєв не з'явився на допит у Генеральну прокуратуру. На поточний момент народний депутат оголошений в розшук.

На початку листопада стало відомо, що Генпрокуратура відкликала подання на Клюєва у зв'язку з необхідністю його доопрацювати. "Після чого подання нібито має бути знову внесено у Верховну Раду", - повідомив тоді голова парламентського комітету з питань регламенту Павло Пинзеник.