UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд видав ще один дозвіл на арешт Януковича. Цього разу за підписання "Харківських угод"

Підписання "Харківських угод" створило передумови для збільшення чисельності військ РФ на території України.

Печерський районний суд Києва заочно заарештував експрезидента Віктора Януковича у справі підписання "Харківських угод". Про це повідомив Офіс генерального прокурора в понеділок, 23 травня.

"Суд обрав колишньому президенту України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні за обставинами вчинення ним державної зради (ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України)", – зазначили в Офісі генпрокурора.

За інформацією прокуратури, експрезидент України, діючи спільно і за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром України на шкоду суверенітету й територіальній цілісності України, надав РФ та її представникам допомогу у провадженні підривної діяльності проти України.

"21 квітня 2010 року, перебуваючи в Харкові, підозрюваний підписав від імені України угоду між Україною та Російською Федерацією, якою продовжив на 25 років термін перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України - АР Крим та м. Севастополь, замість підготовки до його виведення з території України", - розповіли правоохоронці.

У результаті створені передумови для збільшення чисельності військ РФ на території України, їх переоснащення, модернізації й надалі - вторгнення збройних сил Російської Федерації та окупації ними АР Крим та м. Севастополь.

Читайте також: Суд дозволив арештувати Януковича у справі про незаконне переправлення через держкордон

21 квітня 2010 тодішні президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв у Харкові підписали угоду про продовження на 25 років термін перебування Чорноморського флоту Росії в Севастополі. В обмін на цю угоду Україна добилася зниження ціни на російський газ на 30%, але не більше, ніж на 100 доларів за тисячу кубометрів.

Одним з головних розробників і промоутерів "Харківських угод", які доклали руку до їх написання, був тодішній заступник міністра закордонних справ, а згодом перший заступник секретаря РНБОУ Олексія Данилова та керівник комітету з розвідки Руслан Демченко.

Що потрібно знати про гучний кейсі і що про нього забула влада читайте в матеріалі Тетяни Силіної "Чи не піде справа про Харківські угоди в пароплавний гудок?".