Верховний суд скасував протокол Центрвиборчкому про встановлення результатів довиборів до Верховної Ради на 87 окрузі та визнання “слуги народу” Василя Вірастюка народним депутатом, повідомила Громадянська мережа ОПОРА. Таке рішення суд ухвалив 23 травня.
“Верховний Суд у справі N9901/173/21 за позовом кандидата Олександра Шевченка до Центральної виборчої комісії скасував протокол ЦВК від 19 травня 2021 про встановлення результатів проміжних виборів народних депутатів України в окрузі 87 та визнання Василя Вірастюка обраним депутатом. Відповідне рішення прийнято у неділю, 23 травня”, - йдеться у повідомленні.
Також суд скасував пункти 1 та 2 постанови Центральної виборчої комісії, якою голосування на шістьох проблемних дільницях було визнано недійсним. Там під час перерахунку бюлетенів виявили менше голосів за кандидата Олександра Шевченка, ніж у первинних протоколах дільничих виборчих комісій.
“Суд зобов'язав Центральну виборчу комісію вчинити дії щодо встановлення результатів виборів народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі №87 з врахуванням висновків, наданих судом у рішенні, ухваленому за результатами розгляду цієї справи”, - додали в ОПОРІ.
Вказану постанову Верховний Суд ухвалив як суд першої інстанції. Якщо ЦВК або команда Вірастюка подасть апеляцію, справу розглядатиме Велика Палата Верховного Суду як суд апеляційної інстанції. Рішення Великої Палати буде остаточним.
28 березня відбулися довибори до Верховної Ради в окрузі №87 в Івано-Франківській області. Більшість виборців голосування проігнорували: явка склала 35,05%.
За результатами екзит-полу групи “Рейтинг”, понад 90% виборців округу підтримали Шевченка, Вірастюка та Кошулинського. Розрив між лідерами - мінімальний.
4 квітня ОВК оголосила Вірастюка переможцем виборів: після перерахунку голосів не шести дільницях і оголошення недійсними результатів голосування ще на п'яти він випередив Шевченка на 749 голосів.
Перемогу Вірастюка підтвердила ЦВК. Однак протокол скасував Верховний суд, задовольнивши позов Шевченко.
Громадянська мережа ОПОРА констатувала, що було порушено право виборців на законне і чесне встановлення результатів їх волевиявлення, а процес підрахунку голосів був надмірно політизований.