UA / RU
Підтримати ZN.ua

Апеляція на запобіжний захід Порошенка: суд ухвалив рішення

Повне рішення суду оголосять наступного тижня.

Апеляційний суд Києва залишив у силі запобіжний захід п'ятому президенту Петру Порошенку у вигляді особистого зобов'язання. Суддя заявив, що рішення суду оскарженню не підлягає. Такий запобіжний захід раніше йому обрали в рамках так званої "вугільної справи". 

"Ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 19 січня 2022 року, якою відмовлено у клопотанні… про застосування стосовно Порошенка Петра Олексійовича запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та застосовано стосовно підозрюваного Порошенка Петра Олексійовича запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання з покладенням процесуальних обов’язків… в межах строку досудового засідання, а сам до 19 березня 2022 року залишити без змін", – заявив суддя. 

Він додав, що ухвала Апеляційного суду Києва набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає. Повний текст ухвали мають оголосити 16 лютого.

Розглядати апеляцію мали ще 28 січня, проте на той момент Печерський суд не передав матеріали справи до Апеляційного суду Києва.

Читайте також: Порошенку спробували призначити безкоштовного адвоката, хоча в нього вже були захисники

Нагадаємо, прокуратура просила відправити Порошенка під арешт з альтернативою застави в 1 млрд грн. Однак суд ухвалив інше рішення. Перебуваючи під особистим зобов’язанням, Порошенко має прибувати за першим викликом до слідчого та суду, не залишати без дозволу Київ та Київську область, повідомляти про зміну місця проживання чи роботи, здати закордонні паспорти. Запобіжний захід діятиме до 19 березня.

20 грудня 2021 року ДБР оголосило Петру Порошенку підозру у "сприянні діяльності терористичних організацій "ЛНР" та "ДНР" у 2014-2015 роках". Тоді Порошенко віддав перевагу не постачанню вугілля з Африки, а постачанню з ОРДЛО. Координував постачання, імовірно, проросійський політик Віктор Медведчук, який також є фігурантом справи. Формальний старт гучній справи дали опубліковані Bihus.Info у травні "плівки Медведчука".

Про те, що насправді всередині цього процесу і чим він може обернутися для країни, читайте в матеріалі Інни Ведернікової "Справа Порошенка. Всередині та зовні" у ZN.UA.