Прямий діалог України з Донецьком і Луганськом, на якому регулярно наполягає Росія, загрожує не лише програшем в інформаційній війні, але й суб'єктивізацією ОРДЛО та зняттям санкцій з Кремля, застерігає член української делегації у ТКГ Сергій Гармаш.
«Головна небезпека - в суб'єктивізації ОРДЛО. Коли ще й не як сторони конфлікту, то вже як сторони переговорів. Зараз, коли Україна не визволяє свої території військовим шляхом, єдиним інструментом ослаблення противника є санкції Заходу. Але якщо ми підемо на прямий діалог із Донецьком і Луганськом, то, фактично, погодимося з наративом Москви про внутрішній конфлікт», - пише автор.
Тоді РФ цілком обґрунтовано поставить питання зняття санкцій через конфлікт, непричетність до якого «визнала» сама Україна. І є ймовірність, що їх знімуть.
А коли санкції знімуть, Москва буде робити те ж саме, що робить і зараз: провокувати, фінансувати й керувати конфліктом, вибудовувати на нашій території проросійські маріонеткові утворення, але вже зовсім безкарно.
«Тобто вона продовжуватиме гібридну війну проти нас, але жодного інструмента для її ослаблення (крім воєнного) в України вже не буде», - пояснює ризики член української делегації.
У такому разі залишаться два варіанти розвитку подій: або війна триватиме, доки в Україні чи Росії не зміниться форма державності, і Донбас залишатиметься кровоточивою раною ще не один рік; або Київ застосує єдиний інструмент визволення своєї території, який у нього залишиться, – воєнний. А це – жертви!
«Ось чому Києву не можна йти на прямі переговори з «ДНР» – «ЛНР», бо це буде не крок до миру, а шлях до посилення й пролонгації війни», - додає Гармаш.
Примусити агресора визнати, що він - агресор і посилити тяжкість його відповідальності за агресію - ось крок до миру, вважає автор. А кожна дія, котра дозволяє зняти з агресора відповідальність за війну, веде лише до її посилення.
У чому полягає «родовий дефект» «Мінська»? Чи є Мінські угоди шляхом до миру? Чим «Мінськ» схожий на Біблію? І кому підіграє ОБСЄ на консультаціях у Тристоронній контактній групі? Читайте у статті члена української делегації у ТКГ Сергія Гармаша «Чотири «Мінська»» для читачів ZN.UA.