Ухвалення закону про створення Антикорупційного суду з поправками, які забезпечать його повну відповідність до рекомендацій Венеціанської комісії, критично важливе для продовження кредитування України з боку Міжнародного валютного фонду. Про це заявив директор департаменту комунікацій МВФ Джеррі Райс на брифінгу у Вашингтоні.
"Більше прогресу повинно бути забезпечено щодо низки напрямів перед завершенням четвертого перегляду (програми – ред.). Це включає енергетичний сектор, фіскальну політику, прийняття закону, що створює сильний і незалежний антикорупційний суд. Останнє - критично важливе. Необхідні поправки повинні бути внесені для забезпечення повної відповідності останньої версії закону зобов'язаннями і рекомендаціям Венеціанської комісії Ради Європи", - сказав він.
Райс підкреслив, що остаточна версія закону про Антикорупційний суд повинна повністю відповідати зобов'язанням України в рамках програми співпраці, а також рекомендаціями Венеціанської комісії та Ради Європи.
Нагадаємо, 1 березня Верховна Рада схвалила в першому читанні закон "Про Вищий антикорупційний суд". Президентський законопроект за основу підтримали 282 народних депутата. Однак МВФ і Світовий банк розкритикували президентський законопроект про антикорупційний суді, вказавши на невідповідність деяких його положень рекомендаціям "Венеціанки".
16 квітня голова Верховної Ради Андрій Парубій повідомив про те, що профільний парламентський комітет розглянув вже фактично всі поправки до законопроекту.
За словами спікера, дискусії навколо окремих положень законопроекту тривають. "Ключова дискусія точиться навколо того, чи повинен антикорупційний суд відповідати юрисдикції НАБУ і САП, і друге питання... - це повноваження громадської ради міжнародних експертів", - розповів Парубій.
Детальніше про законопроект читайте у матеріалі Центру протидії корупції "Антикорупційне гальмо" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".