UA / RU
Підтримати ZN.ua

Створення Кримської платформи підтримали в Європарламенті

Там наголосили на необхідності залучення до роботи платформи Меджлісу кримськотатарського народу.

Європейський парламент підтримав створення Кримської платформи. Про це йдеться в резолюції про імплементацію Угоди про асоціацію ЄС з Україною. 

«Європейський Парламент підтверджує свій заклик про [створення] міжнародного формату переговорів для деокупації Кримського півострова за активної участі ЄС; закликає віцепрезидента Єврокомісії, Високого представника Євросоюзу і держав-членів ЄС надати всю необхідну підтримку в створенні міжнародної Кримської платформи, забезпечити координацію, формалізацію і систематизацію зусиль, спрямованих на відновлення територіальної цілісності України», - йдеться в тексті. 

Там також сказано, що важливим є залучення до роботи платформи Меджлісу кримськотатарського народу, позаяк він є єдиним "міжнародно визнаним представницьким органом кримських татар".

Читайте також: В Офісі президента назвали дату проведення «Кримської платформи»

У вересні 2020 року президент Володимир Зеленський закликав світову спільноту взяти участь у створенні міжнародної платформи по деокупацію Криму, а також підтримати оновлену резолюцію про ситуацію з правами людини на включеному півострові.

Кримська платформа буде працювати на кількох рівнях. Перший - найвищий політичний рівень, до якого приєднаються глави іноземних держав та урядів. Другий - рівень керівників зовнішньополітичних відомств і міністрів оборони. Третій - міжпарламентський рівень. І четвертий - рівень неурядових експертів.

Про свою підтримку концепції Кримської платформи вже заявили посли США, Великобританії, Туреччини та інших країн.

Перший саміт Кримської платформи пройде в травні наступного року в Києві. Крім консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на протидію анексії Криму Росією, серед завдань платформи також протидію загрозам РФ в Чорному і Азовському морях.

Детальніше про окупованій кримської реальності, вивчені уроки і подальші дії, читайте в статті першого заступника міністра закордонних справ Еміне Джапарової "Медова пахлава" стала "хворостом в меду" для ZN.UA.