UA / RU
Підтримати ZN.ua

Стратегія деокупаціі Криму: РНБО не врахувала низку принципових позицій Меджлісу

При цьому всі пропозиції можуть бути деталізовані і взяті в роботу при розробці Кабінетом міністрів України плану заходів щодо реалізації Стратегії

Члени Меджлісу кримськотатарського народу брали участь в обговоренні початкового тексту публічної частини ухваленої 11 березня РНБО Стратегії деокупації Криму, проте не всі їхні пропозиції і зауваження були враховані.

Про це на своїй сторінці в Faceboo написав глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

За його словами, мова йде про низку принципових пропозицій, які обов'язково повинні бути включені в перелік завдань державної політики.

Чубаров пояснив, що члени Меджлісу пропонували включити до переліку завдань стратегію із «захисту і реалізації невід'ємного права на самовизначення кримськотатарського народу в складі суверенної і незалежної Української держави».

Секретар РНБО Олексій Данілов під час засідання сказав, що всі пропозиції можуть бути деталізовані і взяті в роботу при розробці Кабінетом міністрів України плану заходів щодо реалізації Стратегії, додав Чубаров.

У вересні 2020 року президент Володимир Зеленський закликав світову спільноту взяти участь у створенні міжнародної платформи по деокупацію Криму, а також підтримати оновлену резолюцію про ситуацію з правами людини на включеному півострові.

Кримська платформа буде працювати на кількох рівнях. Перший - найвищий політичний рівень, до якого приєднаються глави іноземних держав та урядів. Другий - рівень керівників зовнішньополітичних відомств і міністрів оборони. Третій - міжпарламентський рівень. І четвертий - рівень неурядових експертів.

Про свою підтримку концепції Кримської платформи вже заявили посли США, Великобританії, Туреччини та інших країн.

Перший саміт Кримської платформи пройде в травні наступного року в Києві. Крім консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на протидію анексії Криму Росією, серед завдань платформи також протидію загрозам РФ в Чорному і Азовському морях.

Детальніше про окупованій кримської реальності, вивчені уроки і подальші дії, читайте в статті першого заступника міністра закордонних справ Еміне Джапарової "Медова пахлава" стала "хворостом в меду" для ZN.UA.