Сторони Тристоронньої контактної групи на переговорах щодо Донбасу домовилися про повне припинення вогню з 27 липня.
Як повідомляє пресслужба президента України, 22 липня відбулося чергове засідання ТКГ у форматі відеоконференції.
Згідно з ухваленим рішенням, з 00:01 27 липня на окупованих територіях Донбасу сторони повинні дотримуватися режиму повного і всеосяжного припинення вогню.
«Прорив у роботі ТКГ в цьому напрямку є результатом ефективної роботи української делегації при підтримці наших міжнародних партнерів у Берліні та Парижі, а також роботи політичних радників та глав МЗС країн-учасниць Нормандського формату», - наголошується в повідомленні.
Також зазначається, що на засіданні ТКГ боку за посередництва ОБСЄ домовилися про застосування заходів з посилення режиму припинення вогню до повного врегулювання міжнародного збройного конфлікту на території Донбасу.
Відповідні заходи узгоджені на ТКГ України з Росією і підтримані ОБСЄ.
«Режим дотримання повного і всеосяжного припинення вогню у випадку,разі, якщо він буде дотриманий іншою стороною, є базовою передумовою реалізації Мінських домовленостей і відкриває шлях до виконання інших положень цих домовленостей. Україна в черговий раз підтвердила повну готовність до дотримання досягнутих на грудневому саміті в Парижі домовленостей на рівні лідерів країн - учасниць Нормандського формату і прихильність до виконання Мінських угод», - повідомили Офісі президента.
СММ ОБСЄ буде сприяти і підтримувати виконання цих заходів.
Також українська сторона нагадала учасникам переговорів, що повне і всеосяжне припинення вогню є базовою передумовою для політичного врегулювання. Адже вибори на тимчасово окупованих територіях України можливі лише при наступних умовах:
- після всеосяжної деескалації;
- після виведення іноземних військових підрозділів і техніки, роззброєння незаконних збройних формувань;
- відновлення контролю з боку уряду України над українсько-російським кордоном;
- вибори повинні проходити виключно згідно з законодавством України;
- вибори повинні проходити з дотриманням Копенгагенських стандартів ОБСЄ.
9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі.
Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.
Однак на останньому в 2019 році засіданні ТКГ сторони не домовилися про дату чергового перемир'я.