UA / RU
Підтримати ZN.ua

Стефанішина: Війна в Україні не повинна стати темою для політичних спекуляцій в ЄС

Спекуляції можуть рости на фоні майбутніх виборів. 

Україна та наша боротьба з російською агресією не повинні стати інструментом маніпуляцій деяких європейських політиків на фоні наближення 15 різних виборів, які заплановані на цей та наступний рік в ЄС, заявила віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина в інтерв’ю редакторці міжнародного відділу ZN.UA Тетяні Силіній під назвою «Від рішень по Україні залежить увесь процес розширення ЄС».

«Ми точно не дозволимо, щоб Україна і українська боротьба з агресором ставали темою для політичних спекуляцій. На початку війни підтримка України було суверенним рішенням кожного уряду, кожного лідера. Рівень солідарності з Україною на рівні громадян був вражаючим. Сьогодні ситуація дещо складніша, зокрема тому, що йдеться не просто про підтримку, а про дуже конкретні рішення з певними наслідками», – каже Стефанішина. 

За її словами, Україна стає частиною політичних виборчих процесів саме тому, що вимагає складних рішень – щодо прав громадян, військової допомоги, санкційних обмежень, виходу компаній з російського ринку тощо.

Читайте також: Доходи від російських активів зростають. Чи використає їх Україна?

«Зараз абсолютно інша ситуація порівняно з тією, що була на початку війни. Ми готові до того, що в подальших політичних процесах усередині ЄС або в інших демократичних країнах такі напруження будуть», – каже Стефанішина.

Вона підкреслила, що рішення в ЄС ухвалюються в діалозі країн, тому пошук консенсусу триває іноді дуже довго.

«Їхня мета завжди полягає не лише в тому, щоби ухвалити рішення, а в тому, щоб його всі усвідомили і потім виконали. Тому що будь-яке нереалізоване рішення зменшує авторитет ЄС, знижує довіру і, відповідно, зменшує ймовірність ухвалення наступного рішення щодо України», – пояснила віцепрем'єр.

У інтерв’ю ZN.UA Стефанішина також розповідала, що Будапешт, наприклад, використовує діалог з Києвом, щоб торгуватися з Брюсселем