Напередодні президентка Естонії Керсті Кальюлайд заявила, що Україні потрібно ще 20 років роботи, аби стати повноцінним членом ЄС. Віцепрем’єрка з питань європейської й євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина прокоментувала ці слова виданню "Європейська правда".
"Особисто я бачу в цій заяві пані Кальюлайд черговий сигнал про неготовність ЄС до розширення і спробу пояснити це через нібито неготовність самих країн східного сусідства", - зазначила Стефанішина.
Вона заявила, що виступає проти встановлення будь-яких термінів, бо такі передбачення не опираються на жодні розрахунки.
"Швидкість інтеграції залежить не лише від України, а й від ЄС, від політичної волі країн-членів до прийняття нових членів. Це не технічний процес, як намагаються представити у деяких столицях ЄС. Сьогодні м’яч на стороні ЄС – вважаю, Україна має всі підстави отримати офіційний статус країни-кандидата у члени ЄС", - відреагувала Стефанішина.
За словами віцепрем'єрки, наразі Україна показує хорошу динаміку у виконанні угод, необхідних для членства в ЄС. Можливо це дозволить спершу інтегруватися в окремі сектори, а вже згодом повністю у внутрішній ринок Європи.
Стефанішина також заявила, що Україна усвідомлює, які реформи потрібно здійснити, аби стати повноправним членом НАТО та ЄС.
"На жаль, нагадуючи Україні про ці реформи окремі країни-члени НАТО і ЄС забувають згадати, що жодна з них не проходила подібних структурних трансформацій без потужної зовнішньої підтримки, яка включала і чітку підтримку інтеграції", - резюмувала віцепрем’єрка.
Нагадаємо, 5 травня президенти України і Польщі Володимир Зеленський і Анджей Дуда підписали Декларацію про європейську перспективу України. Документ засвідчив підтримку України Польщею на шляху до членства в Європейському Союзі. У березні цього року Україна підписала аналогічну Декларацію з Литвою.
Вступ України у Євросоюз і Північноатлантичний альянс – питання політичне. «У НАТО завжди були проблеми з країнами, де йде війна. Безумовно. Тому що одна з переваг НАТО - п'ята стаття Вашингтонського договору. І всі бояться бути з Росією в прямій війні», - пояснює пані посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен.
На думку дипломата, Україні варто готуватися до членства і проводити необхідні реформи, щоб встигнути скористатися вікном можливостей, коли з'явиться політичне рішення розширити ЄС і НАТО. Детальніше читайте в інтерв'ю Тетяни Силіної із пані послом Німеччини Анкою Фельдгузен «Усі бояться бути з Росією в прямій війні» у ZN.UA.