UA / RU
Підтримати ZN.ua

Стефанішина відповіла на тезу президентки Естонії про те, що Україна лише через 20 років стане членом ЄС

Вона пояснила це небажанням Європи розширюватися, яке хочуть прикрити внутрішніми негараздами нашої країни. 

Напередодні президентка Естонії Керсті Кальюлайд заявила, що Україні потрібно ще 20 років роботи, аби стати повноцінним членом ЄС. Віцепрем’єрка з питань європейської й євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина прокоментувала ці слова виданню "Європейська правда"

"Особисто я бачу в цій заяві пані Кальюлайд черговий сигнал про неготовність ЄС до розширення і спробу пояснити це через нібито неготовність самих країн східного сусідства", - зазначила Стефанішина.

Вона заявила, що виступає проти встановлення будь-яких термінів, бо такі передбачення не опираються на жодні розрахунки.

"Швидкість інтеграції залежить не лише від України, а й від ЄС, від політичної волі країн-членів до прийняття нових членів. Це не технічний процес, як намагаються представити у деяких столицях ЄС. Сьогодні м’яч на стороні ЄС – вважаю, Україна має всі підстави отримати офіційний статус країни-кандидата у члени ЄС", - відреагувала Стефанішина.

За словами віцепрем'єрки, наразі Україна показує хорошу динаміку у виконанні угод, необхідних для членства в ЄС. Можливо це дозволить спершу інтегруватися в окремі сектори, а вже згодом повністю у внутрішній ринок Європи.

Стефанішина також заявила, що Україна усвідомлює, які реформи потрібно здійснити, аби стати повноправним членом НАТО та ЄС.  

"На жаль, нагадуючи Україні про ці реформи окремі країни-члени НАТО і ЄС забувають згадати, що жодна з них не проходила подібних структурних трансформацій без потужної зовнішньої підтримки, яка включала і чітку підтримку інтеграції", - резюмувала віцепрем’єрка.

Читайте також: Кулеба в статті закликав США і ЄС визначити чітку дорожню карту вступу України в НАТО та Євросоюз

Нагадаємо, 5 травня президенти України і Польщі Володимир Зеленський і Анджей Дуда підписали Декларацію про європейську перспективу України. Документ засвідчив підтримку України Польщею на шляху до членства в Європейському Союзі. У березні цього року Україна підписала аналогічну Декларацію з Литвою.

Вступ України у Євросоюз і Північноатлантичний альянс – питання політичне. «У НАТО завжди були проблеми з країнами, де йде війна. Безумовно. Тому що одна з переваг НАТО - п'ята стаття Вашингтонського договору. І всі бояться бути з Росією в прямій війні», - пояснює пані посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен.

На думку дипломата, Україні варто готуватися до членства і проводити необхідні реформи, щоб встигнути скористатися вікном можливостей, коли з'явиться політичне рішення розширити ЄС і НАТО. Детальніше читайте в інтерв'ю Тетяни Силіної із пані послом Німеччини Анкою Фельдгузен «Усі бояться бути з Росією в прямій війні» у ZN.UA.