UA / RU
Підтримати ZN.ua

Стефанішина про слова Пристайка щодо НАТО: «Дискусії щодо відмови України від членства в Альянсі не ведуться, це червона лінія»

Віцепрем'єр-міністерка з європейської та євроатлантичної інтеграції заявила, що Україна точно не буде тією країною, яка відмовиться вступати до Північноатлантичного Альянсу. 

Заява українського посла у Великій Британії Вадима Пристайка щодо можливої відмови вступу в НАТО була неочікуваною, заявила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в ексклюзивному коментарі ZN.UA. Вона зазначила, що жодних дискусій про гнучкість України щодо євроатлантичних прагнень не велося ні в середині держави, ні за її межами.

«Це була неочікувана заява посла України в Британії Вадима Пристайка. Офіційно підтверджую, жодних дискусій або обговорень пов’язаних з відмовою України від членства в НАТО не ведеться. Це «червона лінія» для мене і для президента», – заявила Стефанішина. 

Віцепрем’єрка додала, що така заява Пристайка не відображає внутрішні дискусії в українському уряді. Стефанішина також підкреслила, що будь-яка дискусія щодо відмови України від членства в НАТО послаблює позиції нашої держави.

«Україна точно не буде тією країною, яка погодиться на відмову від політики членства в НАТО», – зауважила віцепрем’єрка.

Ольга Стефанішина заявила, що відмова від політики «відкритих дверей» стосовно України залежати виключно від країн НАТО.

Читайте також: У Зеленського відреагували на слова Пристайка щодо НАТО

Раніше в ефірі ВВС Radio 5 посол України у Великій Британії Вадим Пристайко допустив розгляд відмови від вступу до НАТО, якщо це допоможе запобігти війні. У МЗС України заявили, що слова посла вирвані із контексту. Пізніше сам Пристайко також пояснив свої слова в інтерв’ю британським ЗМІ  про те, що Україна «могла би» розглянути відмову від членства в НАТО.

Нагадаємо, вимоги Росії щодо нерозширення НАТО на схід були визнані неприйнятними — Москва отримала конкретну відмову на свою завуальовану пропозицію щодо переділу світу на нові «сфери впливу».

Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна і переговори Росія–США: чи здадуть Україну» та Олексія Іжака «Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?» у ZN.UA.