UA / RU
Підтримати ZN.ua

Стефанчук закликав парламентарів країн ЄС сприяти вирішенню ситуації щодо встановлення безпольотної зони та інших питань

Голова Верховної Ради України сьогодні на постійному зв'язку з колегами із ЄС.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що перебуває на постійному зв’язку зі спікерами країн-членів Євросоюзу. Він закликав колег сприяти вирішенню ситуації щодо встановлення безпольотної зони та інші оборонні та гуманітарні питання.

«Вже поспілкувався в онлайн-режимі зі спікерами парламентів Німеччини, Польщі, Литви, Естонії, Хорватії, Нідерландів, Словаччини… На порядку денному - питання про прийняття необхідних рішень щодо надання Україні членства у ЄС за спеціальною процедурою. Адже саме таку заявку від Президента України Володимира Зеленського вчора прийняв Європарламент. Також прошу колег-спікерів сприяти вирішенню питання щодо встановлення над Україною безпольотної зони (no-fly zone) та інші питання оборонного та гуманітарного порядку», – написав Стефанчук у Facebook.

За словами спікера, сьогодні він ще має переговорити з парламентаріями близько 10 країн. Стефанчук запевнив, що Верховна Рада робить все можливе для негайного членства України в ЄС. 

«Адже це є цивілізаційним вибором та одвічною мрією українців, за яку наш народ платить надзвичайно велику і страшну ціну людських життів. Перемога буде за нами! Це наша земля! За нами Правда! З нами Бог! Слава Україні», – додав спікер Ради.

Читайте також: Євросоюз розширює список антиросійських санкцій: хто попадає під них

Напередодні Європейський парламент проголосував за резолюцію, в якій закликав інституції Європейського союзу працювати над тим, щоб надати Україні статусу кандидата в ЄС, визнавши таким чином європейську перспективу України.

Щоправда, заступник керівника Офісу президента України, дипломатичний радник президента України Ігор Жовква зазначив, що резолюція ЄП – це ніяке не надання Україні статусу кандидата. За його словами, Європарламент немає таких повноважень.  За його словами, що зараз міг зробити Європарламент, так це ухвалити у нинішніх умовах війни сміливі політичні дороговкази, які повинні бути взяті до уваги усіма інституціями ЄС та державами-членами. На жаль, таким дороговказом відповідні положення Резолюції не стали.