UA / RU
Підтримати ZN.ua

Стефанчук про демобілізацію: «В УНР прийняли такий законопроєкт. Чи треба говорити, що було далі?»

За словами Руслана Стефанчука, ВРУ не має повторити помилку Центральної ради.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук вкотре заявив, що під час війни демобілізація не проводиться. Так він відповів на питання журналістки, чи розглядатимуть народні депутати питання демобілізації.

«Дивіться, з приводу демобілізації. Може у мене погані знання, але я не знаю таку країну, яка б під час війни проводила демобілізацію. Вірніше, перепрошую, я знаю таку країну – це Українська народна республіка 1919 року», – заявив Стефанчук в інтерв’ю в ефірі телемарафону.

Він додав, що тоді міністром оборони був Микола Порш. Він же вніс до Центральної ради законопроєкт про демобілізацію, за який проголосували.

«Будь ласка, у мене є потреба розповідати, що було далі, в 1919 році? Так от для мене дуже важливо було, щоб теперішня Верховна Рада не повторила помилки Центральної ради», – додав Стефанчук.

Читайте також: Демобілізація зараз неможлива за будь-яких показників — заступник командира 3-ї ОШБр

Раніше член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз зазначила, що на процеси з демобілізації напряму впливатиме, наскільки ефективно відбудеться процес мобілізації упродовж найближчих 3-4 місяців. Своєю чергою секретар цього комітету Роман Костенко також підтвердив, що Генштаб задоволений темпами мобілізації, які вже на сьогодні перевищили очікування.

Зазначимо, в законопроєкті  про мобілізацію предбачалися терміни з демобілізації через 36 місяців служби. Згідно із чинним законодавством звільнення з військової служби не відбувається, допоки триває воєнний стан, окрім випадків, коли є підстави для демобілізації, наведені у статті 26 Закону України Про військовий обов’язок і військову службу.