UA / RU
Підтримати ZN.ua

Стефанчук планує завернути законопроєкт про цифровізацію армії – депутат

Законопроєкт приймали поспіхом і в ньому є юридичні колізії.

Спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук не підписуватиме прийнятий у січні законопроект про єдиний реєстр військовозобовʼязаних в такому вигляді, як його проголосував парламент, заявив народний депутат Ярослав Железняк.

«Після того, як його героїчно винесли 16-го січня в напівпустий зал і провалили 15-ть правок, то текст містить колізії. Відповідно зараз буде його переголосування для виправлення юридичних помилок», - написав народний обранець у своєму Telegram.

Зміни до законопроєкту вноситимуть на підставі норми про усунення неузгодженостей та неточностей у прийнятому законі.

Так, спочатку спікер повинен буде надати письмові пропозиції в яких буде вказана суть неузгодженостей чи неточностей у прийнятому законі. Далі їх розгляне парламентський Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки, а потім уже парламент голосуватиме за кожну пропозицію окремо.

«Тут є погана практика, коли в пропозиціях вносять більше ніж просто усунення колізій. Тому всі хто заявили, що щось там в законі збили - трошки поспішили», - додав Железняк.

Читайте також: Для покращення мобілізації влада повинна піти на непопулярні рішення — головнокомандувач ЗСУ

Верховна Рада України 16 січня  прийняла в цілому так званий законопроєкт про цифровізацію армії, який передбачає створення єдиного реєстру мобілізованих, який привʼязаний до єдиного реєстру виборців, введення електронного військового квитка, спрощення отримання статусу Учасника бойових дій під час воєнного стану та інше.

Напередодні ухвалити законопроєкт раніше публічно закликали головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, міністр оборони Рустем Умєров та очільник Мінцифри Михайло Федоров.

Натомість заступник голови комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко закликав депутатів не голосувати за законопроєкт, заявляючи, що не можна розміщувати секретну або абсолютно секретну інформацію військових IT-систем на закордонних серверах. У відповідь його розкритикували громадські активісти.