«Не зважаючи на те, що останнім часом Конституційний Суд України у всіх питаннях, які стосувалися не лише права, а й політики займав доволі часто політико-правову позицію, все ж таки хотілося, щоб Конституційний Суд у питанні внесення змін до Основного закону України діяв виключно в межах, на підставі і в порядку, які передбачені Конституцією», - сказала Ставнійчук.
За її словами, саме з огляду на це, процедура розгляду в КС відповідного Закону повинна бути досить серйозна і повна. Вона нагадала, що стаття 152 Конституції України передбачає, що закони можуть бути визнані такими, що не відповідають Конституції, і через порушення процедури їх прийняття.
Ставнійчук нагадала, що Венеціанська комісія неодноразово вказувала на те, що Конституційний Суд повинен працювати в конституційному полі і бути позбавленим усіх політичних і будь-яких інших впливів.
«З огляду на те, що ми маємо багато прикладів непослідовних правових позицій у всіх питаннях, які пов'язані перед усім з політикою, то мені здається, що у Конституційного Суду майже не залишається вибору - йому треба повертатися в конституційне поле», - сказала вона.
При цьому, як зазначила Ставнійчук, якщо ситуація не зміниться, нині можна прогнозувати негативні оцінки Венеціанської комісії.
За матеріалами УНІАН