UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Стандарти" НАТО від Зеленського називають в альянсі "кращими євроатлантичними нормами і практиками" — експерт

Їх імплементація є набагато кращим індикатором готовності країни до членства в НАТО, ніж значний список ратифікованих угод про стандартизацію.

Перелік топ-10 стандартів НАТО, які повинні бути імплементовані в Україні, в першу чергу, ще в минулому році озвучував відомий британський військовий експерт Глен Грант, який представляє Український інститут майбутнього, експерти якого активно консультують президентський офіс. Британський експерт до переліку першочергових стандартів відносить: цінність збереження життя особового складу; повагу до військовослужбовців та їхніх родин; домінування чесного викладення фактів і прозорости; цивільний контроль над військовими; політичне керівництво; якісну систему навчання та військової підготовки; прозорі правила просування кар'єрними щаблями для офіцерів; ясність і адекватне наповнення військових структур; ефективну систему логістики та постачання. І хоча Глен Грант називає елементи свого списку "стандартами" НАТО, в самому альянсі віддають перевагу словосполученню "найкращі євроатлантичні норми та практики".

Про це у своїй статті для DT.UA пише Данило Пилипчук. За його словами, їх імплементація є набагато кращим індикатором готовности країни до членства в НАТО, ніж довгий список ратифікованих угод про стандартизацію.

"Саме ці "практики і норми" тісно переплітаються зі спробами визначити "критерії" членства в альянсі. І саме тут приховане підводне каміння двосторонніх відносин України і НАТО. За наявности розбіжностей у практиках різних країн - членів альянсу українська сторона часто порушує питання про те, хто саме визначає, наскільки та чи інша модель є "найкращою". І слід визнати: у радників НАТО в Україні не завжди знаходиться переконлива відповідь", - зазначає експерт.

Детальніше про співробітництво з НАТО читайте в статті Данила Пилипчука "Стандартний набір" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".