UA / RU
Підтримати ZN.ua

США звинувачують Росію у підготовці плану фальсифікації для вторгнення в Україну — The New York Times

Звинувачення базуються на отриманих розвідданих, з якими Штати вже ознайомили союзників.

Сполучені Штати отримали розвіддані про план Росії сфабрикувати привід для вторгнення в Україну з використанням фальшивого відео, що базується на концепції нещодавніх пропагандистських кампаній з дезінформації в російських ЗМІ, повідомляє The New York Times.

План Росії, якому Сполучені Штати сподіваються запобігти за допомогою оприлюднення, включає інсценування та відеозйомку сфабрикованого нападу українських військових або на територію Росії, або проти російськомовного населення на сході України в тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей.

Згідно з заявою офіційних осіб, Росія мала намір використати відео, щоб звинуватити Україну у геноциді російськомовного населення. Потім, скориставшись народним обуренням від побаченого, виправдати свій напад на Україну, чи надати можливість лідерам сепаратистів на Донбасі закликати Росію до втручання.

Офіційні особи не захотіли оприлюднити прямих доказів російського плану і розкрити джерела появи інформації, заявивши, що це скомпрометує як самі джерела, так і методи, завдяки яким інформація була отримана.

У разі проведення, російська операція стане головним доповненням пропагандистської кампанії, яку, за словами представників американської розвідки та незалежних експертів, Москва просуває у соціальних мережах, на сайтах сепаратистів та у державних російських ЗМІ з листопада 2021 року.

За словами офіційних осіб, відео мало бути ретельно продуманим, із планами графічних зображень, постановочних сцен із усипаними трупами людей місцями трагедії, кадрами наслідків вибуху та руйнувань. Відео також мало включати фальшиву українську військову техніку, безпілотники турецького виробництва та акторів, які грають російськомовних постраждалих.

Американські офіційні особи не сказали, хто саме в Росії планував операцію, але високопосадовець адміністрації Байдена сказав, що російська розвідка "безпосередньо брала участь" у цьому проекті.

Представник британського уряду заявив, що вони провели власний аналіз розвідданих і твердо впевнені, що Росія справді планувала створити привід, щоб звинуватити Україну в нападі. За словами чиновника, дані розвідки "заслуговують на довіру і викликають надзвичайну занепокоєність".

Хоча цей план не викликав би довіри ні в кого в Європі, ані в США, ні в НАТО, американські офіційні особи заявили, що, на їхню думку, він міг спрацювати і дати підстави для російської військової операції. Оприлюднення цих даних у громадській площині дозволяє сподіватися на меншу можливість його здійснення після широкого розголосу.

Авріл Д. Хейнс, директор національної розвідки США та інші вищі посадові особи адміністрації Байдена, поінформували членів Конгресу про цей матеріал у четвер. Детальну інформацію також було передано союзникам.

Стратегія інформування спрямована на те, щоб переконати союзників у тому, що Росія не бравує, а має реальні військові плани, які вона могла б втілити в життя.

Розголос же спрямований на те, щоб змусити Росію відмовитися від планів та переглянути їх, що може максимально відстрочити план вторгнення в Україну. це дасть Києву можливість краще підготуватися до можливої ​​агресії Кремля.



14 січня радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван вже заявляв, що Штати мають розвіддані про підготовку Кремля до фабрикації приводу для вторгнення в Україну.

23 січня МЗС Великої Британії опублікувало пресреліз у якому викладено план Росії щодо встановлення в Україні маріонеткового проросійського уряду. Роль лідера, на думку британського зовнішньополітичного відомства, Москва відводить проросійському політику Євгену Мураєву.

Читайте також: Заходу доведеться зробити важливий стратегічний вибір щодо України — The Guardian

Посольство Сполучених Штатів в Україні закликало українців правильно ставитися до повідомлень із Москви, які є відвертою дезінформацією. Інформаційні фейки Росія може використовувати як приводи для подальшої дестабілізації .

На думку Секретаря РНБО Олексія Данилова, на сьогоднішній день внутрішня дестабілізація в Україні — це питання номер один для РФ.