США повинні потоваришувати з Китаєм, або ж, в іншому випадку, все полетить у прірву, передає слова відомого американського фінансиста Джорджа Сороса Business Insider.
І для США, і для КНР життєво необхідно досягти обопільного порозуміння, адже співпраця Вашингтона і Пекіна виглядає вкрай взаємовигідною, вважає Сорос.
Він підкреслює, що уряд США може мало отримати, але зате багато втратити, якщо буде будувати відносини з Китаєм на основі гри з нульовою сумою.
А якщо лідер КНР Сі Цзіньпін зазнає невдачі у проведенні економічних реформ, то він може почати зовнішній військовий конфлікт з метою утримати владу в країні у своїх руках. Даний факт може сприяти створенню російсько-китайського військового і політичного союзу, в той час як в даний момент Москва і Пекін співпрацюють в основному у фінансовій сфері.
Військові дії КНР можуть бути спрямовані проти одного з союзників США, наприклад, Японії. І тоді весь світ опиниться на порозі третьої світової війни.
Сорос наголошує, що суперництво між Вашингтоном і Пекіном є неминучим, проте воно повинно виключати застосування військової сили.
Американський фінансист наводить такі головні відмінності між США і Китаєм:
1. США і КНР мають фундаментально різні політичні системи. Сполучені Штати були засновані на принципах індивідуальної свободи, в той час як Китай має ієрархічну структуру.
2. США є світовим лідером у розвитку соціальних медіа, в той час як КНР прагне контролювати їх.
3. Китай, як і Росія, вважає себе жертвою американського прагнення до світового панування.
4. США хочуть, щоб Китай перейняв їх цінності, але керівництво КНР вважає їх згубними.
Раніше Джордж Сорос заявив, що третя світова може початися в тому випадку, якщо Китай вирішить переорієнтувати свою економіку на внутрішні потреби країни в противагу сьогоднішньої експортної моделі.
Також Сорос говорив, що рік за роком ЄС ставав кращим, долаючи труднощі. Але тепер йому доводиться одночасно мати справу з двома кризами: у Греції та Україні. І може виявитися, що це занадто для нього.