UA / RU
Підтримати ZN.ua

США підтвердили невизнання анексії Криму на зустрічі Трампа з Путіним – Болтон

Джон Болтон відвідав урочистості з нагоди 27-річчя Незалежності України.

Сполучені Штати Америки підтвердили свою позицію щодо невизнання незаконної анексії Криму як у декларації, так й під час зустрічі президента країни Дональда Трампа з президентом Росії Володимиром Путіним у Гельсінкі, зазначив радник глави США з питань нацбезпеки Джон Болтон. За його словами, це політичний сигнал з американською позицією, який має велике значення.

"Я вважаю, що президент Трамп підкреслив нашу солідарність і підтримку незалежній Україні. Ви говорили про декларацію, яку ми зробили, не визнаючи незаконну анексію Криму. Це все виходить з американських традицій невизнання незаконних анексій, починаючи з 1931-1932 років, коли США не визнали анексію Японією Маньчжурії, декларації 1940-х років, коли не були визнані анексії Прибалтійських республік", - заявив Болтон у Києві.

Він також додав: "Це політичний сигнал з нашою позицією, який має дуже велике значення. І нам було приємно це підтвердити ще раз під час зустрічі президента Трампа і Путіна в Гельсінкі".

Болтон також подякував Україні за можливість та честь бути присутнім на урочистостях з нагоди 27-річчя незалежності країни.

"Не кожного року я можу відзначати два Дні незалежності за один рік. Для мене відтепер 24 серпня буде особливим днем. Це гарна нагода почути від вас про поточну ситуацію в Україні та обставини, які стоять перед вами у міжнародному форматі, про питання та проблеми, які є всередині України", - сказав радник Трампа.

Нагадаємо, що 16 липня у Гельсінкі відбулися переговори президента США Дональда Трампа і президента Росії Володимира Путіна. Повноформатним переговорам американської та російської делегації передувала двогодинна розмова Трампа з Путіним віч-на-віч.

У США поведінку Трампа в Гельсінкі жорстко розкритикували ліберальні медіа, Демократична партія і частина республіканців. Президенту дорікали у недостатній жорсткості та "підіграванні" Путіну.

Детальніше про переговори в Гельсінкі читайте в матеріалі Олексія Їжака "Американо-російська асиметрія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".