США очікують, що Україні вдасться утримати ПриватБанк від виплат його колишнім власникам і розслідувати обставини, які призвели до націоналізації банку, зокрема, діяльності олігарха Ігоря Коломойського, вже потрапив під санкції Держдепартаменту.
Про це заявив американський дипломат, директор Інституту Маккейна, спеціальний представник Державного департаменту США по Україні (2017-2019 рр.) Курт Волкер в ході публічної дискусії, організованої Центром національної стійкості і розвитку спільно з Європейською Бізнес Асоціацією, передає «Інтерфакс-Україна».
"Було очікування, що Україна зі свого боку зробить свою частину роботи, розслідуючи його кримінальну активність (Ігоря Коломойського - ред.). Адже не секрет, що один з питань, з яким він пов'язаний, це ПриватБанк, з якого були фактично вкрадені мільярди доларів вкладників", - сказав Волкер.
Також він наголосив, що в колах американського політикуму, на його думку, є очікування, що ПриватБанк буде убезпечений від виплати будь-яких компенсацій колишнім власникам.
Нагадаємо, Ігор Коломойський та найближчі члени його родини потрапили до списку санкцій США. Українського олігарха звинувачують у причетності до масштабної корупції. ZN.UA пояснило, чим загрожують санкції Коломойському.
Наприкінці лютого були вручені підозри ексголові правління банку Олександру Дубілету, його колишньому заступнику Володимиру Яценку та керівниці департаменту фінансового менеджменту Олені Бичихіній. Дубілет, що перебуває в Ізраїлі, як і Бичихіна, яка наразі у Чорногорії, отримали підозри поштою, заарештовано і залишено під вартою лише Яценка.
Відповідно до інформації Офісу генпрокурора усі троє менеджерів протиправно нарахували та виплатили індексовану комісію у 137 млн грн за депозитом пов'язаній із банком юрособі, а саме страховій компанії Інгосстрах, в правління якої входила на той час Бичихіна. Депозитний договір з компанією та додатки до нього не передбачали виплати таких комісійних.
У своїй статті для ZN.UA Юлія Самаєва зазначила, що не перший місяць Ірина Венедіктова блокує вручення підозр у справі про виведення грошей із “Приватбанку” його колишніми власниками. Цього часу було достатньо, щоб юристи Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова перейшли в наступ та розпочали судитися зі США, обвинувативши їх в експропріації інвестицій громадян України в американську комерційну нерухомість.
Детальніше читайте в тексті Юлії Самаєвої "Інвестняня для Коломойського".