UA / RU
Підтримати ZN.ua

США не хочуть посилити розкол з ЄС у питанні надання летального зброї Україні – Пайєтт

Пайетт пояснив позицію США з питання надання Україні летального зброї.

США зволікають з наданням летального зброї Україні через занепокоєння про те, що такі дії посилять розкол з їх європейськими союзниками, про це в інтерв'ю українській газеті "День" заявив американський посол в Києві Джеффрі Пайетт.

Пайетт нагадав, що на допомогу у сфері безпеки, посилення оборонних можливостей України виділено 600 млн доларів і "спектр цієї допомоги розширюється". Він перерахував все, що було зроблено в останні два тижні були поставлені дрони, майже тисяча приладів нічного бачення.

"Коли ж говорити про надання летальної зброї, то висновки мого уряду були такими: що б ми зробили з надання летальної допомоги, це буде з перевагою компенсовано поставками Кремля і збільшить ризик розколу з нашими європейськими союзниками. І, на мою думку, останнє є найважливішим", - сказав посол.

Разом з тим, Пайетт вважає, що Путін недооцінив український народ, а інша його помилкою його надії на "розкол НАТО і "розлом між США та європейськими союзниками". "І я вважаю, що велика заслуга президента Обами полягає в тому, що він особисто приділив величезну кількість часу, працюючи зі своїми європейськими колегами - Меркель, Олланд, Ренці - для збереження єдності з цього питання", - упевнений він.

Слід нагадати, що в лютому 2014 року в інтернеті опублікували запис нібито розмови Заступник держсекретаря США Вікторії Нуланд з Пайеттом, під час якого вони досить відкрито обговорювали події в Україні. В одному місці голос, що нібито належить Нуланд, використовує ненормативну лексику, щоб висловити своє роздратування діями Європейського союзу з врегулювання кризи в Україні.

Нагадаємо, що посол України в США Валерій Чалий заявляв, що Україна навряд чи отримає летальна зброю від США до виборів президента браком "політичного рішення Білого дому".

Оборонний бюджет США-2016 передбачає виділення Україні 300 мільйонів доларів військової допомоги. Нагадаємо, в 2014-2015 роках США вже надали Україні військову допомогу на 260 мільйонів доларів, включаючи постачання наметів, бронежилетів, тепловізорів, транспортних засобів, медичного та інженерного спорядження, портативних радіостанцій, противоминометных радарів і патрульних катерів. У той же час, Сполучені Штати не постачають Україні летального озброєння.