UA / RU
Підтримати ZN.ua

«США мають озброїти Україну зараз, поки не пізно»: авторитетні американці звернулись до Байдена

Сполучені Штати надали Україні допомогу, достатню для оборони, але не для впевненої перемоги, вважають відомі військові, дипломати та експерти з нацбезпеки.

Авторитетні американські експерти з нацбезпеки, військові, дипломати та колишні посадовці написали відкритого листа до президента США Джо Байдена, в якому закликали негайно наростити військову допомогу Україні. Вони наголошують, що війна українців проти Росії досягла свого апогею і підтримати Україну – в інтересах США. Звернення опублікувало видання The Hill.

Автори звернення зазначають, що «адміністрація Байдена успішно згуртувала союзників США та надала значну військову допомогу, в тому числі цього місяця, доблесним збройним силам України», проте «їй не вдалося виробити достатній стратегічний наратив, який би дозволив урядам мати достатню громадську підтримку участі НАТО в довгостроковій перспективі».

Читайте також: NYT: Україна не може повернути Херсон просто зараз, названі причини

«Надаючи допомогу достатню, щоб створити тупикову ситуацію, але недостатню, щоб повернути російські територіальні здобутки, адміністрація Байдена може ненавмисно вирвати поразку з пащі перемоги. Через надмірну обережність щодо провокування російської ескалації (як звичайної, так і ядерної), ми фактично поступаємося ініціативою президенту Росії Влідіміру Путіну та зменшуємо тиск на Москву, щоб вона припинила свою агресію та серйозно підійшла до переговорів», – сказано в листі.

Вони переконані, що імперіалістична війна Москви проти народу України є не просто геноцидом, покликаним знищити українську націю, а й явною загрозою безпеці США. Саме тому вони наполягають на «найсильнішій відповіді, достатній, щоб змусити росіян повернутися до долютневих рубежів і зазнати високих витрат, які не дозволять Росії піти на вторгнення втретє». 

Читайте також: WP: В США вважають «неправдоподібною» ідею, що Росія не напала б, якби Україні зразу дали більше зброї

«У зв’язку з тим, що російські війська намагаються перегрупуватися на сході та завадити українським силам відвоювати Херсон на півдні, настав час для союзників України надати Україні засоби, необхідні для перемоги. Затягування конфлікту через так звані стратегічні паузи лише дозволить Путіну перегрупуватися, відновитися та завдати ще більшої шкоди Україні та за її межами», – пишуть автори листа.

Це, переконані вони, важливо і для США та союзників, бо Путін проводить ревізіоністську зовнішню політику, спрямовану на знищення глобальної безпеки, створеної після Другої світової війни. Оскільки агресивні плани Путіна, на думку підписантів листа, не закінчуються на Україні, то «розважлива політика сьогодні визначає завтрашній ризик і шукає правильне місце та час для боротьби з цим ризиком. Для США та НАТО цей час настав – і це місце – Україна, велика країна, населення якої розуміє, що його вибір – або перемогти Путіна, або втратити незалежність і своє існування як окремої, орієнтованої на Захід, нації. Маючи необхідну зброю та економічну допомогу, Україна може перемогти Росію».

Читайте також: Atlantic Council: Україна може перемогти Росію у війні за однієї умови

«Україні потрібні далекобійні вогні, щоб перешкодити російському наступу, включно з російськими запасами постачання, палива та боєприпасів. Це означає, що США мають надіслати боєприпаси ATACMS, що запускаються HIMARS, із радіусом дії 300 км, необхідним для ураження російських військових цілей будь-де в Україні, включаючи окупований Крим. А Україна потребує постійного поповнення боєприпасами та запчастинами для артилерійських платформ, – йдеться в листі. – Окрім цього, Україні потрібна більша протиповітряна оборона малої та середньої дальності для протидії російським повітряним і ракетним атакам. Дедалі більшою проблемою є необхідність розгорнути адекватні контрзаходи, щоб перешкодити зростанню кількості дронів російського виробництва та нових, які він намагається закупити в Ірану».

Також автори звернення закликають американську владу не зважати на ядерні погрози Росії, бо таким чином Путін лише виграє час і, якщо йому вдасться перемогти Україну, то те саме він робитиме з Польщею та країнами Балтії.

Читайте також: WP: Логіка допомоги США для України у війні проти Росії вимагає перегляду

«Ставки зрозумілі для нас, наших союзників і України. Ми не повинні обманювати себе. Ми можемо думати, що кожного дня, коли ми зволікаємо з наданням Україні необхідної для перемоги зброї, ми уникаємо конфронтації з Кремлем. Навпаки, ми лише збільшуємо ймовірність того, що зіткнемося з цією небезпекою на менш сприятливих підставах. Розумний і розважливий крок – зупинити агресивні плани Путіна в Україні, і зробити це зараз, коли це змінить ситуацію», – сказано на сам кінець у зерненні.

Його авторами і підписантами є колишній командувач армії США в Європі генерал-лейтенант Бен Ходжес; колишні головнокомандувачі об'єднаних сил НАТО у Європі генерали Філіп Брідлав та Веслі К. Кларк; колишня посадовиця Держдепу та Міноборони США Дебра Кейган; колишня заступниця держсекретаря з глобальних справ Паула Дж. Добрянскі; колишній посол у Фінляндії та Туреччині та колишній заступник міністра оборони з питань політики Ерік Едельман; колишня заступниця помічника міністра оборони у справах Росії, України та Євразії, виконавча директорка Інституту Маккейна Евелін Фаркас, колишній помічник держсекретаря у справах Європи посол Деніел Фрід; колишній посол в Україні та Узбекистані Джон Гербст; колишній посол у Німеччині Джон Корнблюм; колишній помічник держсекретаря з питань демократії, прав людини та праці Девід Крамер; колишній головний заступник міністра оборони з питань політики Ян Лодал; колишній помічник генерального прокурора, співзасновник Фундації США-Україна Роберт МакКоннелл, колишній посол з особливих доручень колишнього Радянського Союзу, професор Колумбійського університету Стівен Сестанович; колишній офіцер і начальник відділу секретної служби ЦРУ Джон Сіфер; колишній посол в Україні Вільям Тейлор; колишній заступник генсека НАТО, колишній помічник міністра оборони США та колишній посол в Росії і НАТО Олександр Вершбоу.