UA / RU
Підтримати ZN.ua

США кажуть, що не існує механізму, завдяки якому РФ можна вигнати з ООН. А як же кейс Тайваню?

У 1971 році Китайську республіку таки "видворили" з організації. А вона, до речі, входила до числа засновників у 1945 й була постійним членом Радбезу. 

Спікерка Білого дому Карін Жан-П'єр зазначила, що США обов'язково скористалися б механізмом, з допомогою якого Росію можна було б вигнати з ООН, якби такий існував. При цьому під час останнього брифінгу вона визнала, що дії РФ є обурливими, й такими, що підривають статут організації та зневажають мандат Радбезу.

Також Жан-П'єр нагадала, що в Генасамблеї ООН провели успішне голосування щодо призупинення російського членства в Раді ООН з прав людини. Тепер Штати обіцяють, що агресору не дозволять обійняти керівні посади в інших органах системи організації. 

"Ми були дуже послідовними в цьому питанні. Якби існував шлях до призупинення членства Росії в Раді Безпеки ООН, ми негайно зайнялися б цим. На жаль, ми не бачимо, щоб правила ООН змінилися", – сказала Жан-П'єр.

Читайте також: Генасамблея ООН підтримала оновлену резолюцію про порушення прав людини в Криму

Якщо Росію не можуть вигнати з ООН, як з організації змогли вигнати Тайвань? 

Надзвичайний і Повноважний посол та багатолітній представник України при ООН Володимир Єльченко звернув свою увагу на те, як у 1971 році з ООН "видворили" Китайську республіку (тепер більше відому як Тайвань), що входила до числа засновників ООН у 1945 році  і до того ж була постійним членом Радбезу. А натомість посадили в це крісло Китайську Народну Республіку, створену 1949 року комуністами під проводом Мао Цзедуна.

"Один з експертів, який розповів про цей інцидент, зробив із даної  історії доволі гумористичний висновок, що коли піти цим шляхом, то треба виключити Росію і замість неї зробити Україну членом Ради Безпеки ООН. Ми на це не претендуємо", - пояснив Єльченко в коментарі для ZN.UA. 

Детальніше про те, "Як китайський скелет у шафі ООН може допомогти вигнати РФ з Організації" - читайте у статті Олексія Коваля для ZN.UA.