UA / RU
Підтримати ZN.ua

Спроби Росії легалізувати анексію Криму через «відкрите небо» є нікчемними - МЗС

Поки країни-учасниці Договору готуються до позачергової конференції, Росія приготувала чергову дипломатичну провокацію.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з черговими маніпуляціями Росією положеннями Договору з відкритого неба від 24 березня 1992 року, заявляє МЗС.

"Спроби Росії задекларувати в рамках Договору з відкритого неба так званий" російський статус "частини суверенної території України в межах Автономної Республіки Крим і Севастополя є нікчемними, мають відверто провокаційний характер і спрямовані на підрив цього Договору та встановленого ним режиму відкритого неба", - йдеться в заяві.

Відзначається, що це чергова дипломатична провокація російської сторони, досконала в період підготовки до позачергової конференції держав-учасниць Договору з відкритого неба в зв'язку з намірами США вийти з нього.

У МЗС зазначили, що прагнення Росії маніпулювати положеннями Договору з відкритого неба у власних цілях не мають нічого спільного з його сумлінним виконанням, натомість ставлять під сумнів здатність домовлятися РФ як учасника міжнародних договорів в частині дотримання і виконання взятих на себе зобов'язань.

«Такі спроби російської сторони свідчать про продовження свідомого курсу не тільки на ескалацію напруженості, але і на умисне погіршення клімату довіри, безпеки і передбачуваності в регіоні ОБСЄ», - додали українські дипломати.

Читайте також: РФ знову порушила міжнародне право, запустивши вантажні поїзди "кримським мостом" – МЗС

Раніше повідомлялося, що США можуть повернутися до Договору з відкритого неба, якщо Росія скасує свої обмеження на інспекційні польоти. Країни НАТО вважають, що Росія не виконує пункти Договору з відкритого неба, і закликали Москву повернутися до повного його виконання. Це дозволить зберегти Договір після одностороннього рішення США про вихід з нього.

Детальніше про те, що означає для європейської безпеки вихід США з чергового договору про контроль над озброєннями, читайте в статті Віктора Константинова " Закрите небо " для ZN.UA.