UA / RU
Підтримати ZN.ua

Спроба №2: у МВС заговорили про будівництво нової стіни на кордоні

У 2014 році вже було розпочато подібний проєкт - "Стіна". Що з ним зараз? 

У зв'язку з погіршенням ситуації з міграційною кризою та російською агресією міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що Україна має намір побудувати на кордоні з Білоруссю та Росією стіну, довжина якої становитиме 1 тис. кілометрів. Про це він розповів під час ток-шоу "Право на владу"

Відбудеться це в рамках проєкту "Велике будівництво-2022". Побудувати паркан планують наступного року коштом українських платників податків. 

"Прикордонники є, кордон позначений, але самої споруди кордону немає. І це наше спільне завдання, завдання всього уряду, президента, суспільства, тому що це будується за податки громадян, - наступного року побудувати кордон між Україною та Росією, між Україною та Республікою Білорусь. Йдеться про понад тисячу кілометрів державного кордону", - сказав Монастирський.

А як же "Стіна"?

Варто нагадати, що ще з анексією Криму і початком російської агресії на Донбасі в Україні почалася реалізація проєкту зі зведення системи оборонних споруд вздовж кордону з РФ під назвою "Стіна". Будівництво бар'єра довжиною в 1500 км розпочали у вересні 2014 року. Пізніше проєкт виявився замішаним в ряді корупційних скандалів. 

Станом на кінець травня 2020 року його готовність оцінювали на 40%, повідомляють в організації StateWatch. Тепер кінець будівництва планують на 2025 рік.

Читайте також: Польща будує паркан на кордоні з Білоруссю, щоб зупинити мігрантів

Упродовж декількох останніх тижнів Росія знову почала стягувати свої війська та техніку до кордонів з Україною. Переміщення військ РФ на тлі напруженості між Москвою та НАТО викликало занепокоєння у США та ЄС.

2 листопада американські видання The Washington Post та Politico оприлюднили супутникові знімки скупчення російських військ у прикордонних районах

У Кремлі заявили, що не коментуватимуть переміщення військ, оскільки воно стосується внутрішніх справ держави, а самі знімки назвали зробленими на кордоні Білорусі та РФ.

Про нові тренди розвитку російсько-українського конфлікту читайте у статті представника ОРДО від України в ТКГ Сергія Гармаша "Кремль утомився: все, що потрібно знати про сьогоднішню ситуацію в Донбасі та дії Росії".

Про те, що відбувається на польсько-білоруському кордоні і як Польща вирішуватиме міграційну кризу, читайте у статті Олександра Шевченка "Лукашенко проти Європи: кривава гра на витривалість".