UA / RU
Підтримати ZN.ua

Справи Татарова й Микитася: Заступник Єрмака вийшов сухим з води, а з кейсами ексдепутата не все так погано

Олег Татаров фігурував в одній зі справ Максима Микитася.

Вищий антикорупційний суд розглядає дві справи, у яких фігурує колишній народний депутат та бенефіціарний власник ТОВ «Укрбуд Девелопмент» Максим Микитась. І якщо з їх розглядом ніби все нормально, то от про справу заступника голови офісу президента Олега Татарова, який замішаний в одному з кейсів Микитася, такого не скажеш. Як просувається розгляд справ розповіли аналітики Центру протидії корупції Вадим Валько, Роман Вербовський, Роман Колюхов у статті «Найгучніші справи ВАКС: апдейт судових процесів за кейсами Насірова, Труханова, «Роттердам+», ОАСК».

Квартири для Національної гвардії

Максим Микитась та ще семеро осіб є обвинуваченими у корупційній схемі з квартирами для Національної гвардії України на понад 81 млн грн. Зокрема, за даними слідства, Микитась з допомогою підконтрольної йому будівельної компанії і в змові з колишнім командувачем НГУ, гендиректором компанії-забудовника, приватним оцінювачем і іншими співучасниками організував схему незаконного заволодіння майном Нацгвардії.

Читайте також: Микитась може вийти під заставу втричі меншу від суми хабара
Читайте також: Справа Микитася та ще шістьох підозрюваних направлена до суду

Справа надійшла до суду наприкінці 2021-го. Підготовче провадження тривало понад рік. У січні її нарешті призначили до розгляду по суті. Тоді прокурор оголосив обвинувальний акт і виступив із вступною промовою. Сторона захисту теж розпочала свої виступи, але через велику кількість учасників ці промови триватимуть кілька засідань поспіль. 

«Далі перейдуть до дослідження доказів. У суду є всі можливості розглянути цю справу протягом розумного строку», – зазначили автори статті.

ЦПК

Рекордний хабар в історії України

Восени минулого року стало відомо, що Максим Микитась запропонував 22 млн хабаря міському голові Дніпра Борису Філатову. За версією слідства, ексдепутат пропонував гроші за сприяння в тому, аби Європейський банк реконструкції та розвитку уклав із підконтрольними йому компаніями контракт на добудову метро. Зазначимо, що запропоновані 22 млн грн є десятою частиною від вартості проєкту 220 млн євро.

Вказано, що справа надійшла до суду в січні 2023 року. За три місяці суддям вдалося завершити підготовче провадження, і це досить швидко порівняно з деякими іншими кейсами, де такий етап іноді триває роками. Наступне засідання призначено на початок травня — на ньому перейдуть до розгляду справи по суті.

Читайте також: Микитась може вийти під заставу втричі меншу від суми хабара

«Швидкість проходження підготовчого засідання вселяє оптимізм. Тож є всі шанси, що невиправданих затягувань вдасться уникнути і справу розглянуть досить швидко», – йдеться у статті.

Олег Татаров і справа квартир Нацгвардії

ЦПК

Заступник очільника ОПУ Олег Татаров також опинився серед підозрюваних у справі Микитася щодо квартир Нацгвардії. За даними слідства, він причетний до давання хабаря за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта у справі про заволодіння 81 млн грн Нацгвардії. Зокрема, через хабар заступник директора експертно-криміналістичного центру занизив різницю між ринковою вартістю житлових комплексів в більш ніж 11 раз.

Читайте також: Заступник керівника ОПУ Татаров продовжує покривати силовиків, які годуються з афери «Укрбуду» — експерт

Справа Татарова стала чи не найгучнішим корупційним скандалом за президентства Володимира Зеленського.

Завдяки тодішній генпрокурорці Ірині Венедіктовій, її заступнику Олексію Симоненку, прокурорам Офісу генпрокурора, слідчим Служби безпеки України та суддям Печерського суду справу незаконно забрали у Національного антикорупційного бюро, Спеціалізованої антикорпрокуратури та ВАКС, і натомість передали Службі безпеки України

Нещодавно журналісти Bihus.Info отримали відповідь з офісу президента стосовно перебігу справи Татарова. І виявилося, що її закрили ще 21 квітня 2022 року, прямо в розпал повномасштабного вторгнення РФ.