UA / RU
Підтримати ZN.ua

Справа проти Семочко закрита, суд зобов'язав журналістів спростувати звинувачення

Журналісти вже подали апеляцію на рішення суду

Голосіївський районний суд Києва зобов'язав журналістів проекту «Bigus.info» спростувати інформацію про злочинні дії колишнього першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочко.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на матеріали суду.

Як зазначається, у вересні суд розглянув позов Семочко до журналістів, які оприлюднили інформацію про майно та російські паспорти родичів Семочко, а також його незаконних діях в економічному департаменті СБУ.

Адвокати позивача зазначили, що за цими відомостями проти Семочко раніше було відкрито кримінальне провадження, але зараз воно вже закрите.

"За результатами оприлюднення відповідачами інформації було відкрито кримінальне провадження, яке було закрито 20.06.2020 в зв'язку з відсутністю події кримінальних правопорушень. Це підтверджує недостовірність інформації, яку оприлюднили відповідачі", - зазначено в рішенні суду.

Також суд зазначив, що немає ніяких даних про те, що Семочко дійсно брав хабарі на посаді начальника економічного департаменту СБУ, а проведені ним перевірки постачальників медпрепаратів були незаконними.

Крім того, суд не знайшов підтвердження інформації журналістів про наявність у родичів Семочко майна на 8 млн доларів, бізнесу в окупованому Криму і російських паспортів.

Крім того, суд стягнув з журналістів на користь позивача 24,6 тисячі гривень судових витрат і 40 тисяч гривень витрат на лінгвістичну експертизу.

Станом на 12 листопада рішення суду не вступило в силу, так як журналісти подали апеляцію. Апеляційний суд отримав скаргу 10 листопада.

Читайте також: Представник фірми з "кейса Семочка" претендує на місце заступника Степанова

Нагадаємо, 10 червня п'ятий президент Петро Порошенко, і підписав указ про звільнення Семочко, прибув на допит в ГБР. У самому бюро заявили про те, що нібито повідомили Порошенко про підозру.

За даними слідства, будучи президентом України, в 2018 році Порошенко шляхом видання злочинного наказу схилив військову посадова особа, а саме главу Служби зовнішньої розвідки, до перевищення ним влади і службових повноважень, тобто до умисного вчинення дій, які явно виходять за межі наданих йому прав і повноважень, вчинене в умовах особливого періоду. На той момент СЗР очолював Єгор Божок. Йдеться про можливе незаконне призначення і звільнення першого заступника глави Служби зовнішньої розвідки України Сергія Семочко.

Ще в минулому році журналісти Bihus.Info вказали на те, що Семочко міг домовитися з Порошенком про незаконне звільнення його з вказаною вище посади, яке тепер він оскаржує в суді.

У свою чергу Єгор Божок, який на той момент очолював СЗР, заявив про відсутність правових підстав для відсторонення від посади його першого заступника Семочко. При цьому в рішенні Шевченківського райсуду Києва було відзначено, що контррозвідка СБУ підтвердила: дружина і дочка Семочко мають російське громадянство.

Слідство звернулося до суду з проханням дати доступ до телефону Семочко і його сім'ї за майже 5 років. Суд клопотання задовольнив, дозволивши правоохоронцям досліджувати, зокрема, звідки дзвонили Семочко, його дружина і дочка.

За даними проекту журналістських розслідувань Bihus.Info, ексголова ГУ СБУ в Києві та Київській області, колишній заступник голови СЗР Сергій Семочко має безпосереднє відношення до втручання СБУ в процес державних закупівель препаратів для перитонеального діалізу.

Дії СБУ привели до припинення закупівель, і пацієнти залишалися без необхідних медикаментів. Постачальники медпрепаратів для діалізу підрахували, що пауза в поставках привела до смерті 200 осіб.