UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Справа Холодницького" - це шанс антикорупційної системи довести свою спроможність - TI

Transparency International висловила надію на юридичну чистоту і неупередженість процесу навколо керівника САП.

У антикорупційної організації Transparency International Україна заявляють, що уважно стежать за подіями навколо керівника САП Назара Холодницького і закликають забезпечити юридичну чистоту під час розслідування, говориться в заяві організації.

"Витік конфіденційної інформації, тиск на суддів і підбурювання свідків до помилкових свідчень, очевидно, неприпустимі дії для керівника антикорупційного органу. Тому, перед тим як робити деталі розслідування щодо Назара Холодницкого надбанням громадськості, вважаємо, що ГПУ і НАБУ зобов'язані були спочатку отримати дійсно вагомі докази", - зазначають в організації.

У той же час в ТІ закликають членів кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів і співробітників ГПУ, які ведуть виробництво у відношенні Холодницкого, дотримувати юридичну чистоту процесу.

"В іншому випадку, розслідування справи нинішнього керівника САП буде сприйнято українським суспільством та міжнародними партнерами як прояв міжвідомчої боротьби, політизації антикорупційних органів та їх незрілості", - відзначають в ТІ.

В організації додають, що політики, чиї інтереси в різний час стали об'єктом розслідування САП-НАБУ, використовують цю ситуацію для дискредитації всієї антикорупційної реформи, яка почалася після Революції Гідності.

"Справа Холодницкого" намагаються видати за доказ марності зусиль щодо розвитку антикорупційної інфраструктури в цілому і створення Антикорупційного суду зокрема", - вважають в антикорупційній організації.

Раніше депутати Верховної Ради звинуватили керівників Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в самопіарі на основі конфлікту, а також у бездіяльності та проїданні грошей. Про це йшлося у виступах голів фракцій після звіту в парламенті Артема Ситника і Назара Холодницкого. При цьому більшість депутатів вирішили не коментувати слова керівників антикорупційних структур про затягування створення останньої ланки в системі - Антикорупційного суду.

Нагадаємо, 4 квітня Національне антикорупційне бюро України оприлюднило фрагменти розсекречених матеріалів негласних слідчих дій стосовно керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. Серед п'яти оприлюднених фрагментів мова йде про стримування Назаром Холодницьким розслідування кількох антикорупційних проваджень.

У скарзі голови НАБУ Артема Ситника згадуються епізоди втручання керівника САП Назара Холодницкого щодо чиновників: нардепа Георгія Логвинського, Олега Бахматюка, мера Одеси Геннадія Труханова, екс-голови НАЗК Наталії Корчак і помічника Олега Ляшка Олександра Богачова, який пропонував хабара Уляні Супрун.

Тим часом прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури погоджують повідомлення про підозру начальнику Департаменту розслідувань особливо важливих злочинів у сфері економіки ГПУ Володимиру Гуцуляку. Підозра чолі департаменту, який зареєстрував кримінальне провадження щодо голови САП Назара Холодницкого, готують за статтею про незаконне збагачення.

Нагадаємо, 20 березня, на зовнішній поверхні акваріума в робочому кабінеті голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького виявили приховані засоби прослуховування.

Слідчі дії стосовно керівника САП здыйснювало Національне антикорупційне бюро під процесуальним керівництвом ГПУ.

Директор НАБУ Артем Ситник розповів про зміст записів із кабінету Холодницького. Зокрема він заявив, що під час прослуховування кабінету Холодницького вдалося зафіксувати інформацію про тиск на певних посадових осіб для прийняття ними певних рішень.

3 квітня Холодницький прийшов на допит до ГПУ, але від участі у слідчих діях відмовився, вимагаючи змінити підслідність справи, фігурантом якої він є. Голова САП уточнив, що Департамент розслідувань особливо важливих злочинів у сфері економіки зареєстрував кримінальне провадження за ст. 368 (прийняття пропозиції або одержання неправомірної вигоди посадовою особою) Кримінального кодексу. Холодницький заперечує свою причетність до якихось злочинів.

Генпрокурор Юрій Луценко доручив розслідування справи Генеральній інспекції ГПУ.

Про причини антикорупційного розслідування САП і його проміжні результати читайте у інтервю Юлії Мостової з директором НАБУ Артемом Ситником "Директор НАБУ Артем Ситник: "Ризик збереження Холодницького на посаді перевищує всі інші ризики" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".