UA / RU
Підтримати ZN.ua

Справа Гандзюк: Трепак пояснює, в чому маніпулює обвинувачений Левін

Після затримання Левін був готовий співпрацювати зі слідством, але після зміни генпрокурора його позиція змінилася.

Фігурант справи про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк Олексій Левін (за версією слідства, один з організаторів злочину - ред.) зараз всіляко заперечує готовність співпрацювати зі слідством і заявляє про упереджене ставлення до себе.

Однак після затримання в Болгарії позиція Левіна була іншою. Що змінилося після його екстрадиції до України і чому, аналізує ексзаступник генерального прокурора України, колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак у статті «Справа Гандзюк і таємна мережа спілкування підозрюваних».

«Після затримання Левін саме мені дав згоду співпрацювати зі слідством у «справі Катерини Гандзюк». Він також повідомив, що зацікавлені особи «рекомендували» йому дотримуватися певної лінії поведінки, яка передбачає всіляке перешкоджання його екстрадиції і публічне проголошення заяв про упередженість слідства», - пише Трепак.

Тоді ж він письмово відмовився від послуг українського адвоката, якого йому пропонували «зацікавлені» особи. Хоча один з обвинувачених у цій справі наполегливо «допомагав» Левіну з адвокатами, котрі приїжджали до Болгарії під час його перебування там.

За словами колишнього заступника генпрокурора, Левін просив відвідувати його в ізоляторі СБУ, де ділився відомою йому інформацією.

«Мені було важливо закріпити все це процесуально, оскільки лише після цього все сказане набуло б доказової сили. І для цього був чітко продуманий план розслідування», - згадує Віктор Трепак.

Вперше позиція Левіна почала змінюватися, коли відбулася заміна генпрокурора - Руслана Рябошапки на Ірину Венедіктову. А після звільнення Віктора Трепака з посади заступника генпрокурора, позиція Левіна змінилася на прямо протилежну.

«Думаю, Левін після зміни генпрокурора відразу зорієнтувався в політичній кон'юнктурі в правоохоронній сфері, а отже, і в своїй справі. На це також могли вплинути «зацікавлені» особи, які «працювали» з ним в потрібному напрямку навіть під час його перебування в Болгарії. Крім того, після перебування під вартою багато підозрюваних кардинально змінюють власні свідчення», - пояснює Трепак.

Тепер Левін стверджує, що влітку 2019 року «люди від Трепака» знайшли його в болгарському місті Варна і порадили поїхати, побічно попередивши про можливе затримання. Попередження дійсно було, але у підозрюваного не сходиться хронометраж, наголошує колишній заступник генпрокурора.

«Насправді влітку 2019 року я взагалі не працював в правоохоронних органах і апріорі не міг займатися Левіним. На посаду заступника генпрокурора мене призначили в жовтні 2019-го і наділили повноваженнями з організації процесуального керівництва досудовим розслідуванням СБУ. Саме тоді я предметно зайнявся цим кейсом», - зазначає автор.

Трепак також наводить документальне підтвердження готовності Левіна співпрацювати зі слідством - копію заяви на ім'я прокурора міста Бургас (Болгарія), написану в болгарській в'язниці за його присутності. Ця заява була додана до справи про екстрадицію Левіна, яку розглядав болгарський суд.

Однак реалізувати план щодо процесуального закріплення сказаного Левіним не вдалося - одразу після призначення Венедіктова забрала це провадження у Трепака, після чого почалося його планомірне «злиття».

Читайте також: Ще двоє свідків дали свідчення проти Мангера і Левіна в справі Гандзюк

Після затримання Олексія Левіна в Болгарії він повідомив, що зацікавлені особи «рекомендували» йому дотримуватися певної лінії поведінки, яка передбачала будь-яке перешкоджання його екстрадиції і публічне проголошення заяв про упередженість слідства. Що ще може перешкодити вбивцям отримати по заслузі, читайте в статті Віктора Трепака «Справа Гандзюк і таємна мережа спілкування підозрюваних» у ZN.UA.