Спецслужби Росії активізували спроби дискредитації України, звинувачуючи українських патріотів у нібито антисемітизмі, повідомила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе на прес-конференції "Досвід створення держави Ізраїль: уроки для України".
"У нас є й серйозні загрози, які не завжди походять від українського коріння... Ті загрози для нашого партнерства, які ми бачимо це, зокрема, ефективне використання російськими спецслужбами так званої "єврейської карти" в Україні та спроби поставити знак рівності між українськими патріотами і антисемітами", - підкреслила вона під час свого виступу.
Подібну практику, за словами Климпуш-Цинцадзе, застосовували ще радянські спецслужби. "І зараз із новою силою активізувалися спроби дискредитувати рух за незалежність в Україні", - додала віце-прем'єр.
Вона також нагадала про те, що минулого року в Україні не було зафіксовано жодного випадку антисемітського інциденту, пов'язаного з насильством.
"Я не хочу сказати, що такої проблеми взагалі не існує. Це було б безвідповідально. Разом із тим, ті випадки вандалізму або нападів в Україні ми обговорюємо і робимо все, що від нас залежить, щоб їх ефективно розслідувати і не допустити нових таких випадків", - уточнила Климпуш-Цинцадзе.
У квітні група з 50 американських конгресменів, переважно з Демократичної партії, звернулася до Державного департаменту США з проханням про дипломатичний тиск на Україну та Польщу. Ініціатор звернення Ро Ханна та інші підписанти назвали серед "нацистських колаборантів" Степана Бандеру і Романа Шухевича. Проявом антисемітизму і прославлянням "нацистських колаборантів" в Україні, на думку конгресменів, є "проупівська кампанія 2017 року" Українського інституту національної пам'яті, перейменування вулиць на честь Бандери та Шухевича.
Асоціація єврейських громадських організацій та громад України (ВААД) обурилася листом американських конгресменів. Там його назвали антиукраїнською дифамацією, яку російські пропагандисти використають у гібридній війні проти нашої країни. І вказали на можливий "російський слід" в історії з листом.
Нагадаємо, згідно з дослідженням американського Pew Research Center, рівень побутового антисемітизму в Україні найнижчий у Східній Європі. Протягом 2017 року в Україні не було зафіксовано жодного антисемітського інциденту, пов'язаного з насильством.