UA / RU
Підтримати ZN.ua

Союзники не закликають Україну до переговорів і заморожування війни — Кулеба

Глава МЗС наголосив, що в поточній війні Україна має перемогти, а Росія — програти.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба запевнив, що західні партнери не закликають нашу державу до переговорів з РФ і замороження війни. Цього не відбувається, у тому числі, під час закритих зустрічей, заявив він у інтерв’ю El Pais.

"Наші союзники не просять нас починати переговори з Росією, щоб заморозити війну — ні коли ми засідали з делегаціями, ні на закритих зустрічах у скороченому форматі. Це не те, що хтось може наважитися винести на обговорення як варіант. Все інше — це просто шум", — відповів Кулеба.

Глава МЗС зауважив, що ті, хто пропонує Україні заморожений конфлікт, пояснюють це бажанням зробити краще для України та світу. Водночас, на думку Кулеби, прихильники такої ідеї насправді допомагають російському президенту Владіміру Путіну та ігнорують те, чим зараз є Росія. Глава держави-агресора, як зазначається, не хоче ні заморозки війни, ні миру.

Читайте також: FT: Заклики до України почати мирні переговори з Росією ігнорують одну важливу річ

Міністр нагадав, що з 2014 до 2022 року відбулося майже 200 раундів переговорів із РФ під час, по суті, замороженого конфлікту.

"Ми намагалися. Ми оголосили про близько 20 режимів припинення вогню, усі з них були порушені Росією, і ці нескінченні переговори закінчилися повномасштабним вторгненням Путіна. Є війни, у яких одна сторона має перемогти, а інша — програти. І російська агресія проти України — саме така війна. Україна має перемогти. Росія має програти. І все політичне мислення має бути спрямоване на те, як цього досягти", — наголосив Кулеба.

Напередодні президент України Володимир Зеленський прокоментував обговорення в країнах світу щодо можливого настання часу для початку перемовин із Росією та її президентом Владіміром Путіним щодо врегулювання війни. Глава нашої держави наголосив, що Путін "з’їсть вас повністю разом з усіма вашими ЄС, НАТО, свободою, демократією" в разі виявлення слабкості.