UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сьогоднішній склад наглядової ради "Нафтогазу" залишиться ще на рік — Шмигаль

Він подякував членам ради за рішення продовжити роботу. 

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Кабмін переобрав наглядову раду НАК "Нафтогаз Україна" - сьогоднішній склад ще рік виконуватиме свої обов'язки. Про це він повідомив на своєму Телеграм-каналі. 

Прем'єр подякував представникам наглядової ради за рішення продовжити роботу, цим самим забезпечивши стабільність підприємства. 

"Ми також вдячні голові наглядової ради "Нафтогазу" Клер Споттісвуд, яка під час свого виступу підкреслила важливість командної роботи для кращої трансформації підприємства", - зазначив Шмигаль.

Він додав, що уряд залишається відданим подальшій реформі корпоративного управління за кращими світовими стандартами.

Читайте також: У "Нафтогазі" визначилися з кандидатурою спікера

28 квітня Кабмін ухвалив рішення про дострокове розірвання контракту з Андрієм Коболєвим і членами наглядової ради «Нафтогазу» і тут же переобрав наглядову раду в тому ж складі. Оголосивши при цьому конкурс на чотирьох незалежних членів наглядової ради.

Головою правління «Нафтогазу» уряд, все так же в обхід наглядової ради, призначило Юрія Вітренказнявши його з посади в.о. міністра енергетики

Формальною підставою для звільнення Коболєва стала «неефективна робота» компанії і 19 млрд гривень боргів, накопичених у 2020 році.

За даними ZN.UA, яблуком розбрату межу Коболєвим і Офісом президента стали 50 млрд гривень резервного фонду, сформованого «Нафтогазом» на випадок, якщо боржники не розрахуються з ним. Володимир Зеленський просив Коболєва направити ці кошти в бюджет, щоб там їх могли витратити на «Велике будівництво», але отримав відмову.

Нове керівництво «Нафтогазу» погодилося перерахувати 50 млрд до бюджету, що підтверджує інформацію ZN.UA.

США і посли G7 розкритикували український уряд за політичне втручання в роботу держкомпанії і порушення принципів корпоративного управління.

Глава наглядової ради Клер Споттіствуд пояснила рішення наглядової ради піти у відставку майже в повному складі «тотальним знищенням корпоративного управління» в «Нафтогазі».

Що за революцію в енергетиці затіяв Офіс президента? У чому причина демаршу зі звільненням Коболєва та призначенням Вітренка? Чому ОП створює купу проблем для держави, а далі їх лише примножуватиме? Читайте у статті Юлії Самаєвої «Віялові відключення совісті».