Більшість членів парламентської фракції «Слуги народу» підтримали виключення зі своїх лав Олександра Дубінського, проти якого США ввели санкції за втручання у вибори, повідомляє «Українська правда».
На вечірньому засіданні фракції 1 лютого її глава Давид Арахамія озвучив результати онлайн-голосування, яке проводилося в партійному списку «Слуги народу». За виключення Дубінського проголосували 198 народних депутатів, 29 «слуг» висловилися проти. Не брали участь у голосуванні 19 членів президентської фракції.
Результати онлайн-голосування депутати закріпили голосуванням на засіданні фракції. Цьому передувало обговорення, в якому сам Дубинський не брав участі.
Кілька «слуг» у коментарі виданню «НВ» на умовах анонімності розповіли, що результати голосування були обумовлені не лише американськими санкціями, а й «хамським звернення» Дубінського до президента Володимира Зеленського в недавньому телеефірі, а також «постійна дестабілізація президентської команди».
Минулого тижня Володимир Зеленський пропонував Дубінському добровільно вийти з фракції, але той не погодився.
Нагадаємо, що до санкційного спику потрапили семеро українських громадян і чотири зареєстрованих в Україні компанії: депутат від «Слуги народу» Олександр Дубінський, екс-прокурор Костянтин Кулик, колишній депутат-утікач Олександр Онищенко, а також бізнесмени Антон Симоненко, Андрій Теліженко, Петро Журавель, ТОВ «Ера Медіа», ІА «Онлі Ньюз», ТОВ «Скептик» і сайт NABULeaks, пов'язані з депутатом Андрієм Деркачем, якого включили до санкційного спику ще у вересні. У США його називають «російським агентом із десятирічним стажем».
Санкції проти них ввели 11 вересня за публікацію «плівок Байдена» і «розкрутку» цієї теми в медіа з метою вплинути на результати виборів президента США.
Навесні 2020 року екс-регіонал Андрій Деркач оприлюднив аудіоматеріали, які нібито свідчили про вплив колишнього віце-президента США Джозефа Байдена на п'ятого президента України Петра Порошенка. За словами депутата, одна з тем записів стосується «отримання $1 млрд в обмін на збереження схем Burisma і міжнародної корупції». Він стверджував, що записи нібито датовані 2015-2016 роками і в них йдеться про необхідність звільнення тодішнього генпрокурора Віктора Шокіна, «який тоді розслідував справу Burisma і вийшов на Байдена».
Після оприлюднення «плівок Деркача» Порошенко звинуватив Офіс президента і олігарха Ігоря Коломойського в провокації, до якої причетні російські спецслужби. Він також вказав на ризик втрати двопартійної підтримки України в разі спроби втручання у вибори президента США. У штабі Джо Байдена назвали «плівки Деркача» відредагованою нісенітницею.
Детальніше про суть того, що відбувається навколо «плівок Деркача» читайте в статті Тетяни Силіної « Гра Україна » для читачів ZN.UA.