UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Слуги» ще не обговорювали виключення Дубінського з партії

Депутат, проти якого США ввели санкції, залишається головою Київської обласної партійної організації і заступником голови податкового комітету.

Партія «Слуга народу» ще не розглядала питання виключення зі своїх лав народного депутата Олександра Дубінського, якого 1 лютого виключили з парламентської фракції. Однак це може статися вже скоро, стверджує народний депутат Ірина Верещук.

«Я підходила з цього приводу до керівника партії Олександра Корнієнка. Найближчим часом відбуватимуться збори членів партії», - повідомила вона в ефірі телеканалу ICTV увечері в понеділок.

Верещук нагадала, що Дубінський залишається главою київської обласної парторганізації «слуг». За її словами, «це питання теж вирішуватиметься».

Говорячи про розставання фракції з Дубінським, Верещук висловила впевненість, що незгодні з рішенням фракції депутати її не залищатимуть, і загрози монобільшості у Верховній Раді немає.

«Я вважаю, що не вийдуть і працюватиму у фракції», - заявила політик.

За виключення Дубінського проголосували 198 членів фракції. 29 висловилися проти, ще 19 - не визначилися.

Арахамія зазначив, що для прийняття рішення була необхідна підтримка 70% членів фракції, але виключення Дубінського підтримали ще більше - 80,5%.

Минулого тижня Володимир Зеленський пропонував Дубінському добровільно вийти з фракції, але той не погодився.

Нагадаємо, що до санкційного спику потрапили семеро українських громадян і чотири зареєстрованих в Україні компанії: депутат від «Слуги народу» Олександр Дубінський, екс-прокурор Костянтин Кулик, колишній депутат-утікач Олександр Онищенко, а також бізнесмени Антон Симоненко, Андрій Теліженко, Петро Журавель, ТОВ «Ера Медіа», ІА «Онлі Ньюз», ТОВ «Скептик» і сайт NABULeaks, пов'язані з депутатом Андрієм Деркачем, якого включили до санкційного спику ще у вересні. У США його називають «російським агентом із десятирічним стажем».

Санкції проти них ввели 11 вересня за публікацію «плівок Байдена» і «розкрутку» цієї теми в медіа з метою вплинути на результати виборів президента США.

Читайте також: Арахамія пообіцяв не затягувати з виключенням Дубінського з фракції

Навесні 2020 року екс-регіонал Андрій Деркач оприлюднив аудіоматеріали, які нібито свідчили про вплив колишнього віце-президента США Джозефа Байдена на п'ятого президента України Петра Порошенка. За словами депутата, одна з тем записів стосується «отримання $1 млрд в обмін на збереження схем Burisma і міжнародної корупції». Він стверджував, що записи нібито датовані 2015-2016 роками і в них йдеться про необхідність звільнення тодішнього генпрокурора Віктора Шокіна, «який тоді розслідував справу Burisma і вийшов на Байдена».

Після оприлюднення «плівок Деркача» Порошенко звинуватив Офіс президента і олігарха Ігоря Коломойського в провокації, до якої причетні російські спецслужби. Він також вказав на ризик втрати двопартійної підтримки України в разі спроби втручання у вибори президента США. У штабі Джо Байдена назвали «плівки Деркача» відредагованою нісенітницею.

Детальніше про суть того, що відбувається навколо «плівок Деркача» читайте в статті Тетяни Силіної « Гра Україна » для читачів ZN.UA.