UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Слугам народу» пояснили, як коментувати «справу Татарова». У ЗМІ потрапили темники партії

У виправданнях для зама Єрмака знайшлося місце і для Порошенка.

Керівництво фракції «Слуга народу» підготували для народних депутатів ефірні тези, де радять, як коментувати скандальну справу заступника керівника Офісу президента Олега Татарова.

Документ з ефірними тезами для «слуг» виявився в розпорядженні видання «Бабель».

Зокрема, депутатів запевнили, що НАБУ нібито не має ніяких звинувачень проти Татарова, які стосувалися його роботи в Офісі президента, а скандальна справа стосується періоду 2017 року, коли він працював юристом. (Відзначимо, що саме так справу Татарова коментував президент Зеленський в опублікованому 25 грудня інтерв'ю).

Крім цього, автори документа зазначають, що посадові обов'язки Татарова в Офісі президента не передбачають ніякої можливості контролю за діяльністю правоохоронних органів і НАБУ.

«Тому не тільки некоректно, але і просто брехня - говорити, що Татаров може контролювати діяльність правоохоронців. Офіс президента - це допоміжний орган, основне завдання якого - забезпечувати діяльність президента України», - радять «слугам» в тезах.

Також в «рекомендаціях» говориться, що Татаров написав заяву про тимчасове призупинення його посадових обов'язків як заступника керівника Офісу президента, щоб уникнути будь-яких звинувачень в конфлікті інтересів і в політичному тиску.

«Татаров захищатиметься як приватна особа. Призупинення посадових обов'язків означає, що на час, який необхідно для завершення цієї ситуації, знімається навіть гіпотетична підозра, що Татаров може використовувати своє службове становище для захисту себе від звинувачень НАБУ», - пояснили в партії.

До того ж в документі зазначається, що говорити про причетність Татарова до будь-яких злочинів передчасно, тому що судді Антикорупційного суду ще не оцінювали матеріали, зібрані НАБУ.

«Пряму відповідальність за розвал «Укрбуду» несе Микитась, який керував компанією так, що вона збанкрутувала. Є багато повідомлень про те, що за рахунок «Укрбуду» Микитась оплачував своє розкішне життя і фінансував політиків з оточення Порошенко, а можливо - давав гроші на вибори і самому Порошенку. Якби Микитась цього не робив, грошей на добудову житлових будинків вистачило б», - заявляють автори тез.

Також «слуг» запевнили, що афери Микитася були б неможливі, якби його не кришували тодішні посадовці держави, «і це не Татаров».

«Визнання будь-якої людини не може бути царицею доказів іншої людини. Якщо Микитась визнає винним себе - це добре. Але чи достатньо доказів у НАБУ проти Татарова або інших осіб... Пресрелізи, скріншоти і заяви з посиланням на «джерело в НАБУ» не можуть бути такими доказами», - додають в документі.

Читайте також: Верховний суд вирішив, що передача справи Татарова СБУ не підлягає оскарженню

Вранці 24 грудня журналісти повідомили про передачу справи про квартири Нацгвардії, фігурантом якої є Татаров, з Національного антикорупційного бюро в Службу безпеки України.

Передати справу ОГП зобов'язав Печерський районний суд Києва, Верховний суд підтвердив законність вимог. У НАБУ з рішенням судів не згодні, адже закон забороняє передавати справи, підслідність яких закріплена за бюро, іншим правоохоронним органам.

Детективи відзначили, що рішення приймалося без консультацій з НАБУ і САП. Відомості про нього в Єдиному реєстрі досудових розслідувань з'явилися майже опівночі 23 грудня, прокурорів повідомили о 9:00 ранку 24 грудня.

У бюро передачу справи називають безпрецедентним втручанням в розслідування і підкреслюють, що тепер Вищий антикорупційний суд не зможе відправити Татарова під арешт з альтернативою 10 млн грн застави.

При цьому Татаров підтвердив, що продовжує працювати, попри заяву ОПУ про відсторонення.

Нагадаємо, минулого тижня НАБУ повідомило про те, що оголосило про підозру Олегу Татарову. Водночас у коментарі ZN.UA директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник зазначив, що у заступника голови ОПУ зараз немає адвокатського імунітету, тому підозру щодо нього можна було підписувати.

При цьому представників НАБУ не пустили в Офіс президента для того, аби особисто вручити Татрову підозру. В ОПУ заявили, що прохання правоохоронців нібито було незаконним. 

За даними слідства, Татаров причетний до дачі хабара за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта у справі про заволодіння 81 млн грн Нацгвардії. Зокрема, через хабар заступник директора експертно-криміналістичного центру занизив різницю між ринковою вартістю житлових комплексів в більш ніж 11 раз.

За словами Ситника, НАБУ проситиме для Татарова запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю внесення застави. ЗМІ ж повідомляють про те, що сума застави може дорівнювати 10 млн гривень.

Справа не в тому, винен конкретний Татаров чи ні - це може вирішити тільки суд. Але справа в тому, що сигнал президента Зеленського про те, що на час розслідування кримінальної справи заступник глави ОПУ Татаров «через можливий конфлікт інтересів відсторонений від ряду повноважень», пішов лише після того, як до зубів уповноважний Татаров за місяць вирішив всі свої проблеми. Включаючи висновок справи з підслідності НАБУ.

Подробиці в матеріалі Інни Ведернікової "Охоронна грамота".