UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Слуга народу" хоче сформувати новий склад ЦВК за квотним принципом

В такому разі кандидатів від президентської партії в складі комісії буде найбільше.

Фракція "Слуга народу" у Верховній Раді IX скликання планує запропонувати квотний принцип розподілу позицій членів нової Центральної виборчої комісії у разі звільнення нинішнього складу, заявив перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко.

"Ми з початку роботи цієї Ради і під час роботи підготовчої групи сповідували квотний принцип. Він діяв при розподілі комітетів, керівних посад у комітетах. Думаю, ми запропонуємо колегам так само квотний принцип, відповідно, тоді будемо визначатися з арифметики", - сказав Корнієнко в кулуарах парламенту в четвер, відповідаючи на питання, яку кількість місць у новому складу ЦВК займуть делеговані "Слугою народу" кандидати.

Він додав, що, згідно з процедурою, у разі звільнення всіх членів ЦВК протягом трьох днів депутатські фракції повинні направити президенту свої пропозиції щодо кандидатур.

"Що далі робити з цими пропозиціями, якщо їх буде, наприклад, 30, а місць 17? Напевно, будемо рейтингове голосування по кожній кандидатурі влаштовувати. Будемо далі з цим розбиратися", - сказав Корнієнко.

Нагадаємо, 10 вересня DT.UA з джерел в Офісі президента (ОПУ) стало відомо, що Центральна виборча комісія (ЦВК) буде розпущена Верховною Радою найближчим часом. ОПУ вже підготував подання глави держави з вимогою про розпуск ЦВК у Верховну Раду.

У свою чергу член фракції "Слуга Народу" Олександр Качура зазначив, що подання президента мотивоване і що під час виборчої кампанії ЦВК незаконно скасовувала реєстрацію кандидатів від партії "Слуга Народу".

Натомість голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук заявила про те, що політичне рішення про звільнення членів ЦВК ставить під питання легітимність виборчих процесів, проведених комісією, тобто і президентських і парламентських виборів. У ЦВК наголосили, що політичну відповідальність за розпуск ЦВК понесуть президент Зеленський і народні депутати.

У вересні 2018 року Верховна Рада внесла зміни до законодавства, збільшивши кількісний склад Центральної виборчої комісії з 15 до 17 членів. Після цього парламент призначив 14 нових членів ЦВК. Всі фракції та групи Верховної Ради VIII скликання делегували своїх представників, за винятком "Опозиційного блоку". У даний момент ЦВК України складається з 16 членів, одне місце залишається вакантним.