UA / RU
Підтримати ZN.ua

Скільки грошей отримають партії, які подолали 2% – точні цифри

Державне фінансування на інституційний розвиток для цих партій буде обчислюватися десятками і сотнями мільйонів гривень. На рік.

Політичні партії, які брали участь у дострокових виборах до Верховної Ради України, відповідно до Закону України "Про запобігання та протидію політичній корупції", прийнятого восени 2015 року, будуть отримувати державне бюджетне фінансування на свою діяльність. За це фінансування вони повинні будуть щорічно звітувати, повідомляє "Громадське".

Усього на отримання фінансування від держави можуть претендувати не менше 11 партій, тобто усі політичні сили, які зуміли подолати планку у 2%. 11 партій – рівно половина від усієї кількості заявлених на виборах політичних сил.

Кому дадуть більше всіх?

Більше всіх, звісно, отримає "Слуга народу", яка лідирує із нищівним відривом від найближчих конкурентів – "Опозиційної платформи". Скромні "слуги народу" отримають від держави 537 мільйонів гривень на інституційний розвиток на рік, що в сумі за п'ять років роботи Ради складе близько 2,5 млрд гривень.

Що отримають решта?

Щорічні "грошові призи" чекають й на інші десять партій, у яких рейтинг 2+% голосів. Зокрема, "Оппоплатформа" буде отримувати 141 млн грн/рік, "Європейська солідарність" – 109 млн грн/рік, ВО "Батьківщина" – 93 млн грн/рік та партія Вакарчука "Голос" – 77 млн грн/рік. Партії, які не пройшли до Ради, але набрали більше 2% голосів, теж не залишаться без грошей – "Сила і честь" буде отримувати 54 млн грн/рік, "Опозиційний блок"– 40 млн грн/рік, "Партія Шарія" – 38 млн грн/рік, Радикальна партія Ляшка -34 млн грн/рік, "Українська стратегія Гройсмана" – 27 млн грн/рік і ВО "Свобода" – 26 млн грн/рік.

Читайте також: На закордонних округах бере верх "ЄС", "Слуга народу" дихає їй у потилицю – ЦВК

Нагадаємо, станом на 04:00 22 липня Центральна виборча комісія опрацювала 14,50 % протоколів. Як і раніше, лідирують п'ять партій –"Слуга народу", "Опозиційна платформа – За життя", "Європейська солідарність", ВО "Батьківщина" та "Голос". Вони гарантовано проходять в Раду.

У неділю, 21 липня, в Україні відбулися дострокові вибори до Верховної Ради. Вони проходили за змішаною системою: 225 парламентаріїв обираються за закритими партійними списками, 199 – в одномандатних мажоритарних округах. Свої партійні списки у ЦВК зареєстрували 22 партії.

Екзит-поли свідчать, що у парламент проходять п'ять партій. За даними Національного екзит-полу, "Слуга народу" отримала 44,2%. "Опозиційна платформа - За життя" - 11,4%, "Європейська солідарність" – 8,8%, "Батьківщина" – 7,5%, "Голос" – 6,5%.

Екзит-пол КВУ та "СОЦИСу" показав 44,71% у "Слуги народу",12,24% у "Опозиційної платформи - За життя", 8,54% у "Європейської Солідарності", 7,56% у "Батьківщини" і 5,94% у "Голосу".

За даними екзит-полу телеканалу "1+1", у "Слуги народу" - 44,4%, "Опозиційна платформа - За життя" отримала 12,5%, "Європейська Солідарність" - 8,5%, "Батьківщина" - 7,7%, "Голос" - 6,0%.

У 26 одномандатних округах в анексованому Криму та окупованих районах Донецької та Луганської областей вибори не проводилися.

Зазначимо, що на позачергових виборах була зафіксована низька явка: за даними мережі "ОПОРА" на дільниці прийшли менше 50% виборців.

Слідкуйте за перебігом голосування разом із DT.UA "Дострокові парламентські вибори: як голосують українці".