UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сійярто стверджує, що Угорщина не має наміру захоплювати Закарпаття

"Це нерозумні і брехливі інсинуації...", - сказав глава МЗС Угорщини.

Глава Міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сійярто стверджує, що угорський уряд не намагається захопити Закарпатську область України. В інтерв'ю польському виданню Gazeta Prawna він заявив про те, що, навпаки, Угорщина підтримує Українську державу на багатьох рівнях.

На питання журналіста про те, чи можливо, що в контексті київсько-будапештської кризи в рамках захисту нацменшин угорська влада вирішить змінити межі або боротиметься за автономний статус регіону, Сійярто відповів:

"Я завжди відкидаю звинувачення, коли нас звинувачують у ревізіонізмі. Це нерозумні і брехливі інсинуації... Повторю ще раз - ми не ревізіоністи. Я виключаю такі недвозначні звинувачення", - сказав угорський міністр.

Сійярто також прокоментував репліку журналіста про те, що після парламентських виборів в Угорщині новий уряд Віктора Орбана направив у Київ меморандум, у якому було буквально написано, що Україна є недосконалою державою і не може виконувати свої міжнародні зобов'язання.

"Ми бачимо наступне: чим далі від Києва, тим менший вплив центральної влади на справи в даному регіоні. В наших інтересах добросусідські відносини і сильна демократична Україна, яка поважає свої міжнародні зобов'язання і вважає національні меншини своїми ресурсами, у тому числі угорську меншину", - сказав міністр.

За його словами, Угорщина підтримує Україну в багатьох сферах, починаючи від кредиту на нові дороги і закінчуючи реабілітаційними програмами для бійців із зони ООС.

На слова журналіста про те, що Київ упевнений у російському впливі на відносини України з Угорщиною, Сійярто відповів, що Україна "повинна уникати ситуації, в якій у когось з'являються можливості втручатися у внутрішні справи".

Зазначимо, що у статті для DT.UA президент Центру глобалістики "Стратегія XXI" Михайло Гончар писав якраз про те, що Будапешт очікує колапсу української державності, втрати керованості регіонами з Києва та загального хаосу. Таке положення може стати виправданням для акцій "захисту" угорської меншини, а практично - анексії Закарпаття.

Про вплив Росії на політику Угорщини читайте в статті Гончара "Орбаноміка з російським ядерним приводом" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".