UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ситника більше лякає збереження Холодницького на посаді, ніж "підконтрольність" антикорупційної структури

На думку директора НАБУ, закрити очі на корупцію, це теж саме, що вистрелити собі в голову.

Збереження Назара Холодницького на посаді керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури спричинить набагато більший ризик, аіж гіпотетичні спроби генпрокурора, міністра внутрішніх справ чи президента взяти під повний контроль актикоупційну структуру. Про це в інтерв'ю DT.UA розповів директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.

"Ризики... Вони завжди є, коли змінюється керівник. Якщо б він змінювався відповідно до терміну повноважень, то це відбулося б через два роки. За два роки ситуація в САП стала б ще гірше, ніж зараз: корпус прокурорів спецпрокуратури був би повністю демотивований. Наші детективи - теж. Вони просто розійшлися б, сказавши: навіщо нам так працювати. Хіба це не ризик? Повірте, набагато більший, ніж гіпотетичні спроби взяти під повний контроль актикорупційну структуру", - заявив Ситник, кажучи про ті загрози, які можуть нависнути над НАБУ після відставки Холодницького.

Директор НАБУ зазначив, що до прикладу генпрокурор Юрій Луценко не зможе встановити контроль над усіма процесами в САП і НАБУ, оскільки у нього не знайдеться 400 "кишенькових" прокурорів.

"Якщо закривати очі на корупцію, то це не постріл у ногу, а постріл у голову. Звичайно, це було неприємне рішення (початок розслідування проти Холодницького, - ред.). Але якщо ми не заради політичного піару, а реально викорінюємо корупцію в будь-яких її формах, то з нею миритися неможливо", - резюмував Ситник, зазначивши, що не можна так працювати в антикорупційних органах і взагалі у правоохоронній сфері, як це робить Холодницький.

Читайте також: Ситник високо оцінив прокурорів САП: професіонали з правильними цінностями

Раніше генеральний прокурор Юрій Луценко підтвердив слідчі дії НАБУ і ГПУ щодо керівника САП Назара Холодницкого. При цьому генпрокурор відмовився коментувати результати слідчих дій.

20 березня, на зовнішній поверхні акваріума в робочому кабінеті голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького виявили приховані засоби прослуховування. Пізніше ЗМІ повідомили про те, що кабінет антикорупційного прокурора Назара Холодницького прослуховувало НАБУ зі згоди генерального прокурора.

Пізніше Ситник розповів про зміст записів із кабінету Холодницького. Зокрема він заявив, що під час прослуховування кабінету Холодницького вдалося зафіксувати інформацію про тиск на певних посадових осіб для прийняття ними певних рішень.

Про причини антикорупційного розслідування САП і його проміжні результати читайте у інтервю Юлії Мостової з директором НАБУ Артемом Ситником "Директор НАБУ Артем Ситник: "Ризик збереження Холодницького на посаді перевищує всі інші ризики" в "Дзеркало тижня. Україна".