Ліквідувати Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) не треба. Його просто варто позбавити невластивих для суду першої інстанції повноважень. Так, через два місяці про нього взагалі забудуть, заявив в інтерв'ю редактору відділу політики ZN.UA Інні Ведерніковій директор НАБУ Артем Ситник.
«Мені не зовсім зрозуміло, чому про ситуацію навколо справи ОАСК знають мало не в Австралії, а з офісу президента України (ОПУ) немає реакції. Однак проблема сама по собі не вирішиться. Ми як правоохоронці свою функцію виконали. Тепер справа за прокуратурою, судом і державною владою (ОПУ, Кабміном, ВРУ), яка на рівні парламенту повинна ініціювати кроки, здатні вибудувати систему захисту від подібних явищ», - прокоментував питання про ліквідацію ОАСК Ситник.
За його словами, рішучих і жорстких дій вимагає не тільки ОАСК - якісного переформатування потребує Вища рада правосуддя.
«І це настійно рекомендували Венеціанська комісія і Міжнародний валютний фонд (МВФ), меморандум з яким на цей рахунок підписаний Україною. Хоча європейці завжди дуже обережні в подібних висновках і рекомендаціях. Однак в цьому випадку мова йде про критичну необхідність завершення судової реформи», - сказав директор НАБУ.
Хто, як і навіщо руйнує антикорупційну систему України? Чому центральна влада і президент Зеленський зберігають гробове мовчання? Яку роль в розхитуванні основ держави відіграють українські олігархи і Москва? Які пласти топ-корупції можуть бути розкриті справами по ОАСК і екснардепу Микитасю? Навіщо ОПУ покриває Олега Татарова? Скільки треба ще часу, щоб розібратися з плівками Лероса і «понятійками» Кличка? Чи є у НАБУ реальні претензії до експрем'єра Гройсмана?
Ці теми були підняті в першій частині інтерв'ю з директором НАБУ Артемом Ситником. Але головне - ви отримаєте не клаптик, а комплексне бачення ветерана антикорупційного післямайданного фронту про те, хто, як і навіщо руйнує антикорупційну систему.