UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ситник про свою каденцію в НАБУ: «Для інституції дуже важливо, що не відбулося політичного звільнення»

Але Артем Ситник переконаний, що зараз почнуться намагання «хитати» т.в.о директора НАБУ Гізо Углаву.

Семирічний термін перебування Артема Ситника на посаді директора Національного антикорупційного бюро закінчився 16 квітня. За словами самого Ситника, надзвичайно важливим для інституції є те, що не сталося політичного звільнення і він допрацював свою каденцію.

«Чим більше ми робили, тим більше було спроб нас зупинити. Незалежно від того, хто обіймав вищі посади в державі.  Не знаю автора цього жарту, але дуже влучна іронія: «Діти, які народились тоді, коли Ситника вперше спробували звільнити, вже пішли до школи». Я пам’ятаю ось це весь час: звільняють, звільняють, звільняють… Надзвичайно важливим для інституції є те, що я добув свою каденцію, що не відбулося політичного звільнення. У нас вийшло», – зазначив Ситник. 

Він додав, що зараз цих спроб побільшає, адже все ж таки керівника немає. Ситник переконаний, що зараз почнуть намагатися «хитати» тимчасового виконувача обов’язки директора НАБУ Гізо Углаву.

«Але надважливо для органу було те, щоб директор не був політично звільнений. Це свідчить про можливість забезпечення сталості роботи НАБУ.  Без підтримки наших західних партнерів це було б неможливо», – додав Ситник.

Читайте також: Тиск на НАБУ почався з першим розслідуванням – Ситник 

З 17 квітня тимчасово виконувачем обов’язки директора Національного антикорупційного бюро став Гізо Углава

За даними нашого джерела в Кабміні, у Банкової до самого призначення Углави т.в.о. НАБУ залишалися варіанти його нейтралізації як правої руки давно небажаного Ситника. До чого тут ОАСК і навіщо один із кандидатів на місце Ситника відніс туди позов? Чи тільки через війну Кабмін тримає конкурс на директора НАБУ у замороженому стані? Чи вистоїть колектив НАБУ при інтервенції «чужого» і чому для роботи антикорупційного блоку такий важливий майбутній керівник САП? Відповіді, а також інтерв'ю з детективом НАБУ, який розповідає про те, на що антикорупційний блок чекає від влади, щоб допомогти їй не програти країну корупції, — у тексті Інни Ведерникової «Випробування НАБУ. Чи готовий Зеленський відкрити другий фронт проти корупції?»