UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ситник назвав ситуацію з призначенням аудитора тиском на НАБУ

Директор НАБУ поклав політичну відповідальність за долю антикорупційного суду на партії парламентської коаліції.

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник розцінює невдалі спроби призначення аудитора НАБУ за квотою Верховної Ради як тиск на відомство, а також як реакцію на його роботу.

"Якщо ви бачили події в парламенті щодо нашого аудитора, то мені здається, що це якраз реакція на ту роботу, яку ми проводимо останні півроку. Ми просто почали заважати владі своїми розслідуваннями і бачимо, що відбуваються такі непрозорі комічні дії щодо призначення нашого аудитора. Я сприймаю це як тиск на наш орган", – заявив Ситник в ефірі телеканалу "1+1" в неділю ввечері, 2 квітня.

Він також заявив, що парламентські фракції, які входять до коаліції, несуть політичну відповідальність за створення Спеціалізованого антикорупційного суду як важливого елементу судової реформи.

"Ми бачили які фракції займалися цим цирком з нашим аудитором . І якраз на цих фракціях, які входять в коаліцію, лежить основна політична відповідальність за створення антикорупційного суду. Подивимося, як вони рухатимуть цей процес, враховуючи, що відповідний законопроект вже є в парламенті", – зазначив директор НАБУ.

Нагадаємо, 16 березня, депутати Верховної Ради вкотре не змогли здійснити обрання члена комісії з незалежного аудиту НАБУ. Спробі винести дане питання на розгляд парламенту передувало проведене з порушенням регламенту засідання частини членів антикорупційного комітету від БПП, НФ та "Відродження". В ході засідання члени комітету рекомендували на розгляд парламенту дві кандидатури до призначення в комісію з проведення аудиту діяльності НАБУ (як рекомендованого комітетом за результатами конкурсу Роберта Сторча, так і Найджела Брауна, якого просувають фракціїї БПП і НФ).

Згодом народний депутат від БПП Мустафа Найєм повідомив, що президент України Петро Порошенко вирішив призначити Сторча аудитором НАБУ за своєю квотою.

Згідно із законом України "Про Національне антикорупційне бюро України", незалежна оцінка (аудит) ефективності діяльності НАБУ проводиться щорічно. Аудит проводить комісія, що складається з трьох членів. Президент України, Верховна Рада і Кабінет міністрів щорічно визначають по одному члену комісії.

Результати незалежного аудиту ефективності діяльності НАБУ можуть стати достатньою підставою для зміни керівництва Антикорупційного бюро.
Детальніше про скандал із обранням аудиторів НАБУ, а також про кампанію зі зриву другої хвилі е-декларування і нейтралізації антикорупціонерів, читайте в статті Валентини Самар "Полювання на мисливців" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".